Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriLGTeknoloji

LG G6 sızdırıldı! Karşınızda LG’nin yeni tepe modeli

LGnin şubat sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde resmen duyuracağı üst seviye akıllı telefon LG G6 cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Popüler sızıntı kaynağı OnLeaks şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonu LG G6’ya ait ilk görüntüleri Twitter hesabı aracılığıyla ortaya çıkardı. Yayınlanan görüntülerin G6’nın tasarım detaylarını net bir şekilde ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

LG G6

G6’nın tasarımı G5 modeline büyük ölçüde benziyor ama bu noktada önemli iyileştirmeler de yok değil. Telefonun arka bölümde çıkıntı yapmayan çift lens kamera yer alıyor. Kamera sensörlerinin arasında çift renkli LED flaş dikey şekilde yer alıyor. V20’de de kullanılan lazer odaklanma sensörü görünüşe bakılırsa bu defa kamerayı destekleyen donanımlardan birisi olmayacak. En önemli detay ise parmak izi tarayıcısı ve çift kameranı arka bölümde artık bir çıkıntı oluşturmaması olarak söylenebilir.

lg_g6_image_render_2

LG G6 tamamı metalden oluşan bir kasaya sahip görünüyor. Telefonun ön bölüme oldukça sadece. Burada da yine G5 tasarımının izlerini rahatlıkla görüyoruz. G6 ile LG’nin modüler yapıdan vaz geçtiğine şahit oluyoruz. Sadece bir seri için üretilen bu modüler yapı projesinin bir sene içinde rafa kaldırılması ise G5’in en önemli eksik yanlarından birisi olduğunu da açık ve net bir biçimde ortaya koyuyor. Ses tuşları G5’teki gibi sol kısma konumlandırılmış ancak butonlar bu defa birbirinden ayrı.

lgg6-010

G6 kaç rek ile gelir bilemiyoruz ama videoda parlak siyahın kullanıldığı G6 ile karşı karşıya kalıyoruz. Önce iPhone 7 JetBlack, daha sonra Galaxy S7 edge ve şimdi de G6 parlak siyah renge sahip oluyor. LG umarız bu sefer iyi bir ürün ortaya koyabilir…

Not: Bu görüntüler bize telefonun 8 mm’den kalın olabileceği izlenimi bıraktı. Peki size?

LG G6 muhtemel özellikler

  • 5,2 – 5,3 inç yeni nesil IPS LCD ekran
  • Snapdragon 830
  • 64 GB arttırılabilir hafıza
  • 6 GB RAM
  • 2 adet 16 megapiksel arka, 12 megapiksel ön kamera
  • 3600 mAh pil gücü
  • İris tarayıcısı
  • Android 7.0

G6’ya ait görüntülerin yer aldığı video

>> İlginizi çekebilir; Apple yeni yıl için çift kameralı 5 inç bir iPhone hazırlıyor

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu