Akıllı Telefon Aralık 27, 2016 18:11

Apple yeni yıl için çift kameralı 5 inç bir iPhone hazırlıyor

Apple yeni yıl için çift kameralı 5 inç bir iPhone hazırlıyor

iPhone 7 Plus modeliyle mobil dünyasındaki çift arka kamera modasına dahil olan Apple görünüşe bakılırsa ikili kamera donanımını sonraki telefonlarında standart hale getirecek. Apple haberlerinde güvenilir bir kaynak olarak gösterilen Japon Macotakara sitesi 2017 yılında Apple’ın ürün yol haritasında 5 inçlik bir iPhone modelinin yer aldığını açıkladı. Site ayrıca 5 inçlik yeni modelde çift kameranın yer alacağı ve ikili kamera sensörün arka bölüme bu defa dikey konumda yerleştirileceğini bildirdi. Sitenin ortaya attığı bir diğer önemli iddia ise telefonun donanım özelliklerine ilişkin. 5 inçlik yeni model teknik özellikleri itibariyle iPhone 7s serisine benzeyecek.

Apple önümüzdeki yıl üç yeni iPhone tanıtabilir

Apple, 7s ve 7s Plus modellerini eylül ayında tanıtılacak. Apple’ın 5 inçlik söz konusu modeli ise arada düzenleyeceği bir etkinlik kapsamında duyurması muhtemel görünüyor.

Metal yerine tekrar cam tasarıma dönüş (4 ve 4s modellerinde olduğu gibi), kablosuz şarj özelliği, hızlı şarj, OLED ekran önümüzdeki yıl 10. yılını kutlayacak iPhone’da yer alması muhtemel diğer özellikler şeklinde sıralanıyor.

 

>> İlginizi çekebilir; Xperia XZ kamera puanı belli oldu!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.