Akıllı TelefonAppleGoogleGüncel Teknoloji Haberleri

iPhone 16 Pro ve Pixel 9, Galaxy S24 Ultra’yı Geçecek

Yeni bir rapora göre Samsung'un en iyi ekranı olarak gösterilen M14 OLED paneller ilk kez iPhone 16 Pro ve Pixel 9 serisinde kullanılacak.

Samsung, sektördeki en iyi Android telefonların çoğunu üretmenin yanı sıra, aynı zamanda en iyi OLED panelleri de üretiyor. En iyi OLED paneller her zaman olduğu gibi Samsung’un Galaxy S serisi amiral gemisi telefonlarında kullanılıyor. Yeni bir rapora göre markanın en iyi ekranı bu defa yakında çıkış yapacak olan Google Pixel 9 ve iPhone 16 Pro serisinde kullanılacak. 

Rapora göre Apple‘ın 2024 Pro modelleri ve Google’ın yaklaşan Pixel 9 serisi modellerin tümünde M14 OLED teknolojisi yer alacak. Samsung, ekranlar söz konusu olduğunda endüstri liderlerinden biri ve en yeni malzemelerle en yüksek performanslı OLED ekranları üretmektedir. Şirketin en gelişmiş ekranları M serisinin bir parçası Daha yüksek bir model numarası daha kaliteli bir ekran anlamına gelmekte. M14 teknolojisi, Google’ın 13 Ağustos’ta tanıtacağı bildirilen Pixel 9 ailesinde ilk kez kullanılacak. Pixel 9 , Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL’nin yanı sıra ikinci nesil Pixel Fold da M14 OLED ekran kullanacak.

Apple cephesine baktığımızda M14 OLED panel sadece iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yer alacak. Standart modellerde ise M12 OLED ekran kullanılacak. Apple’ın yeni serisi muhtemelen Eylül ayında açıklanacak. Apple her yeni nesil donanımı standart modellerde genellikle iki yıl kullanıyor. Bu durumda gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone 17 ve iPhone 17 Plus, M14 OLED panelle donatılacak.

Son olarak Galaxy S24 Ultra’nın M13 OLED panele sahip olduğunu belirtelim. M14 panel muhtemelen gelecek yılın başında tanıtılacak olan Galaxy S25 Ultra‘da kulalnılacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu