Akıllı TelefonAndroidGoogleGüncel Teknoloji HaberleriPixel

Google Pixel 9 Serisi Şimdiden Sızdırıldı

Pixel 8 serisinin tanıtımından hemen sonra Google Pixel 9 modelleri hakkında bilgiler gelmeye başladı. Gelecek modeller büyük ekranlı olacak.

6 Ekim 2023 14:53

Google‘ın Pixel 8 serisinin piyasaya sürülmesinden sadece birkaç gün sonra, güvenilir sızıntı kaynaklarından Ross Young, tüm dikkatleri bir anda Google Pixel 9 serisine çekti. Young, X platformu (eski ismiyle Twitter) aracılığıyla Google Pixel 9 ve Pixel 9 Pro’nun serinin önceki modellerine göre daha büyük ekranlara sahip olacağını söyledi.

Henüz çıkış yapan Pixel 8’de 6.2 inç büyüklüğünde, Pixel 8 Pro’da ise 6.7 inç büyüklüğünde ekranlar yer alıyor. Young’ın tweet’i, Google’ın Pixel 9, Pixel 9 Pro ve hatta bir sonraki Pixel Fold için ekran alanını genişletmeye odaklandığını güçlü bir şekilde gösteriyor. Haber ayrıca Young’ın akıllı telefon trendlerini tahmin etmede doğruluğu daha önce kanıtlanmış bir belge olan en son “Gelişmiş Akıllı Telefon Raporu”ndan geliyor.

Peki Google neden daha büyük ekranları tercih ediyor? Büyük ekranlarda her zaman için daha iyi multimedya deneyimi sağlanıyor. Ayrıca akıllı telefon dünyasında büyük ekranlara olan talep sürekli artıyor. İster video akışı yapın, ister oyun oynayın, ister çoklu görev yapın daha büyük her zaman tüm bu işlemleri kolaylaştırır. Üstelik Google’ın rakipleri daha büyük ekranlarla çıtayı yükseltiyor, dolayısıyla Google’ın da aynı yolu izlemesi mantıklı görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu