Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPadiPhone

iOS 17.3 Güncellemesi Dağıtıma Sunuldu

Gelişmiş güvenlik, çalınan cihaz koruması ve daha dazlasını dunan iOS 17.3 veiPadOS 17.3 güncellemesi dağıtıma sunuldu.

23 Ocak 2024 09:51

iOS 17.3 güncellemesi Apple tarafından başlatıldı. Bu güncelleme, Çalınan Cihaz Koruması, yenilenen Kilit Ekranı ve ortak oynatma listeleri başta olmak üzere birçok yeni özellik getiriyor. Ayrıca AirPlay ve Crash Detection ile ilgili sorunları gidererek genel kullanıcı deneyimini geliştirir. iOS 17.3’ü yüklemek için iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne gidin, “Yazılım Güncelleme”yi seçin ve ekrandaki talimatları izleyin. Şimdi detaylara göz atalım.

iOS 17.3 Güncellemesini Yayınladı

iOS 17.3 güncellemesi, Çalınan Cihaz Koruması (SDP) adı verilen yeni bir özellik getiriyor. iPhone’lara yönelik bu yeni güvenlik eklentisi, hırsızların şifrenizi ele geçirseler bile hassas bilgilerinize erişmesini önemli ölçüde zorlaştırıyor. Dolandırıcılık taktiklerindeki sürekli gelişmeler göz önüne alındığında, bunun oldukça değerli bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

iOS 17.3, hayatımıza yeni bir özellik getiriyor: Ortak çalışmaya dayalı çalma listeleri. Artık arkadaşlarınızı çalma listenize katılmaya davet edebilirsiniz; herkes şarkı ekleyebilir, yeniden sıralayabilir ve kaldırabilir. Ek ayrıntılar için Apple’ın güncelleme notlarına göz atalım.

Çalıntı Cihaz Koruması

  • Çalınan Cihaz Koruması, belirli eylemleri gerçekleştirmek için parola geri dönüşü olmayan Face ID veya Touch ID gerektirerek iPhone ve Apple ID’nin güvenliğini artırır
  • Güvenlik Gecikmesi, cihaz parolasını veya Apple Kimliği parolasını değiştirme gibi hassas işlemler gerçekleştirilmeden önce Face ID veya Touch ID’yi, bir saat beklemeyi ve ardından ek bir başarılı biyometrik kimlik doğrulamayı gerektirir

Kilit Ekranı

  • Yeni Unity duvar kağıdı, Siyah Tarihi Ayı kutlamalarında Siyah tarihini ve kültürünü onurlandırıyor

Müzik

  • Çalma listeleri üzerinde işbirliği yapmak, arkadaşlarınızı çalma listenize katılmaya davet etmenize olanak tanır ve herkes şarkıları ekleyebilir, yeniden sıralayabilir ve kaldırabilir
  • Ortak çalışmaya dayalı bir çalma listesindeki herhangi bir parçaya emoji tepkileri eklenebilir

Bu güncelleme ayrıca aşağıdaki iyileştirmeleri de içerir:

  • AirPlay otel desteği, belirli otellerdeki içeriği doğrudan odanızdaki TV’ye aktarmanıza olanak tanır
  • Ayarlar’daki AppleCare ve Garanti, Apple Kimliğinizle giriş yaptığınız tüm aygıtların kapsamını gösterir
  • Kilitlenme algılama optimizasyonları (tüm iPhone 14 ve iPhone 15 modelleri)

iOS’u güncellemek için “Ayarlar”a gidin, “Genel”e dokunun ve “Yazılım Güncelleme”yi seçin. Sorunsuz bir güncelleme için ekrandaki talimatları izleyin. İşlem sırasında cihazınızı Wi-Fi’ye bağlı tutun ve pilin yeterli olduğundan emin olun veya şarj cihazı kullanın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu