Güncel Teknoloji HaberleriiOSTeknoloji

iOS 17.5 kodlarında göründü… iPhone’a ‘Onarım Durumu’ geliyor

Geliştiriciler için yeni beta güncellemesi yayınlayan Apple'ın, 'Onarım Durumu' adını verdiği yeni bir özellik üzerine çalıştığı ortaya çıktı.

iOS 17 güncellemesiyle iPhone’lar, birbirinden harika özelliklerle güncellendi. Apple’ın geçen yıl piyasaya sürdüğü bu güncelleme, iOS 18 öncesi artık son revizelerden geçiyor ve beraberinde bazı özelliklere de kavuşuyor.

Bu hafta da geliştiriciler için iOS 17.5 Beta 4 güncellemesini yayınlayan Apple’ın, iPhone’lar için ‘Onarım Durumu’ adını verdiği bir özellik üzerine çalıştığı ortaya çıktı. Üstelik bu özellik bazı kullanıcılar tarafından denendi bile…

iPhone, ‘Onarım Durumu’na kavuşuyor

Elbette iPhone’lar için asıl özellikler iOS 18 güncellemesiyle sunulacak. Ama bunun öncesinde Apple, bazı küçük ve faydalı özellikleri iOS 17’ye eklemekten kaçınmıyor. Onarım Durumu da bunlardan biri olabilir.

iOS 17.5 Beta kodlarında ortaya çıkan bu özellik sayesinde hem kullanıcılar hem de teknik servislerin işi kolaylaşacak. Peki ama nasıl?

9to5mac.com internet sitesinin aktardığına göre iPhone kullanıcıları, telefonlarını teknik servise götürdüklerinde Bul’u kapatması zorunluydu. Nitekim iPhone’u Bul gizlilik açısından oldukça önemli ve telefonun gerçekten kullanıcıya ait olup olmadığı da buradan doğrulanabiliyor. Fakat iOS 17.5 ile  her şey sil baştan olabilir.  Zira Apple, iPhone’u Bul seçeneğini kapatmaya gerek kalmadan teknik servise vermenize imkan tanıyacak.

Yeni ‘Onarım Durumu’, kullanıcıların, cihaz onarıma gönderilmeden önce Apple ID’lerini ve şifrelerini girmelerini isteyerek iPhone’un kendilerine ait olduğunu doğrulamalarına olanak tanıyacak. Bu süreç aynı zamanda Apple teknisyenlerinin iş yükünü de azaltacak çünkü artık onarım işlerine devam etmek için Çalınan Cihaz Korumasını ve Bul’u kapatmaları gerekmeyecek.

Şu anda test aşamasında olan bu özellik, iOS 17.5 ile tüm kullanıcılara sunulacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu