Akıllı TelefonAppleiOSiPhone

iOS 18 Sürümü, Önemli Ana Ekran Değişiklikleri Getirecek

Apple, iOS 18 sürümü ile bazı yerel iPhone uygulamalarını yenileyebilir ve ana ekrana değişiklikler getirebilir.

Daha önceki raporlara göre iOS 18 sürümü, son yılların en kapsamlı güncellemesi olacak. Bir sonraki iOS sürümünün büyük değişiklikler, iyileştirmeler ve üretken yapay zeka özellikleriyle birlikte gelmesi bekleniyor. Son olarak güvenilir analist Mark Gurman, Power On bülteninde yeni nesil işletim sistemi güncellemesinin iPhone’lardaki ön yüklü uygulamalara getireceği değişiklikleri ortaya koyuyor.

iPhone’lardaki yerel uygulamalar, iOS 18 Sürümü ile yenilenecek

Gurman, yaklaşan iOS 18 güncellemesinin Mail, Notlar, Fotoğraflar ve Fitness dahil en popüler yerleşik Apple uygulamalarını yenileyeceğini bildirdi. Kaynak ayrıntılara girmiyor ancak bu uygulamaların yeni özellikler ve yenilenmiş bir tasarımla gelmesini bekleyebiliriz. iPhone’lardaki yerel uygulamaların App Store aracılığıyla güncellenmediğini belirtmekte fayda var. Yalnızca iOS güncellemeleri aracılığıyla güncellenirler.

Son zamanlarda Notlar uygulamasının, ses kaydetme seçeneği ve karmaşık matematiksel hesaplamaları gerçekleştirme yeteneği de dahil olmak üzere iki yeni etkileyici özelliğe sahip olacağı söylentileri ortaya çıktı. İkinci özellik muhtemelen Hesap Makinesi’nin Notlar uygulamasına entegrasyonuyla mümkün olacaktır. Apple Watch’un özel topografik haritalarının da iOS 18’deki Apple Haritalar‘a gelmesi bekleniyor.

Gurman ayrıca iOS 18’in Ana Ekrana da değişiklikler getireceğini ekliyor. Kullanıcıların, mevcut ızgaralarla sınırlı olmak yerine, bir uygulamayı ekranın herhangi bir yerine sabitlemesine olanak tanıyacak. Bu, uygulama tasarımlarını daha modüler hale getirecek ve güncellenmesi ve özelleştirilmesi daha kolay hale gelecektir. iOS 18, 10 Haziran’da başlayacak WWDC’de duyurulacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu