GenelGüncel Teknoloji HaberleriiOSTeknoloji

iOS 17.5 RC sürümü çıktı: Artık App Store olmadan da uygulama indirebilir

Resmi sürüme haftalar kala Apple, iOS 17.5'in RC sürümünü geliştiriciler için kullanıma sundu.

Gözler bir yandan iOS 18 işletim sistemine çevrilirken, Apple iOS 17 üzerinde artık son rötuşlarını yapıyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve milyonlarca iPhone kullanıcısına ulaşan iOS 17, şu anda iOS 17.5 beta sürümüyle son resmi sürümlerine adım adım ilerliyor. Tarihler Haziran ayını gösterdiğinde Cupertinolu teknoloji devi, merakla beklenen iOS 18’i tanıtacak ve iOS 17’nin halefi böylece resmiyet kazanmış olacak. Elbette bunun öncesinde iOS 17‘nin beta sürümleri de son ana kadar yayınlanmaya devam edecek. Örneğin iOS 17.5 RC sürümü, kısa süre önce geliştiriciler için yayınlandı.

iOS 17.5 RC sürümü geliştiricilere sunuldu

Avrupa pazarı için birçok önemli değişiklik içeren iOS 17.5, önümüzdeki haftalarda resmi ve kararlı olarak desteklenen tüm iPhone’lara ulaşacak. Ama bunun öncesinde geliştiriciler şu an itibariyle RC sürümünü indirerek güncellemenin yeniliklerini erkenden deneyimleme fırsatı bulabilir.

Peki iOS 17.5 RC’deki yenilikler neler?

Apple News

  • Apple News+’taki çevrimdışı mod, İnternet’e bağlı olmadığınızda bile Today feed’ine ve News+ sekmesine erişmenizi sağlar
  • Quartiles, artık Apple News+’ta mevcut olan yeni ve orijinal bir günlük kelime oyunudur.
  • News+ Puzzles’daki Puan Tablosu, Bulmacalar, Mini Bulmacalar ve Çeyrekler için istatistikler ve galibiyet serileri de dahil olmak üzere yeni oyuncu verilerine erişmenizi sağlar

Takip Bildirimleri

  • Platformlar arası izleme algılama, cihazın eşleştiği işletim sisteminden bağımsız olarak, sahip olmadıkları uyumlu bir Bluetooth izleyicinin onlarla birlikte hareket etmesi durumunda kullanıcılara bildirim gönderir.

Diğer

  • Yeni Pridge duvar kağıtları
  • AB kullanıcıları doğrudan web üzerinden iPhone’a uygulama indirebilir

Kayıtlı kullanıcılar, Ayarlar uygulamasını açıp Yazılım Güncelleme bölümüne gidip ardından Beta Güncellemeleri’ni seçerek RC sürümünü indirebilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu