GenelGüncel Teknoloji HaberleriiOS

Apple’dan acil güncelleme: iPhone’daki kritik sorun çözüldü

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan iPhone sorunu için Apple'dan acil güncelleme geldi. iOS 17.5.1 güncellemesi yayınlandı.

iPhone kullanıcıları, geçtiğimiz haftalarda ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar iOS 17.5 güncellemesini yükledikten sonra çoğu kişide eski silinen fotoğraflar ortaya çıktı.

Reddit ve çeşitli forumlarda yaygınlaşan bu soruna ilişkin Apple harekete geçti ve acil bir güncellemeyi devreye aldı. Kısa süre önce desteklenen tüm iPhone kullanıcıları için iOS 17.5.1 güncellemesi yayınlandı. İşte güncellemenin detayları…

iOS 17.5.1 güncellemesi çıktı

Yeni güncelleme, bir öncekinden 7 gün sonra yayınlandı. Değişiklik günlüğüne göre bu güncelleme, hata düzeltmelerinin yanı sıra veritabanı bozulmasının silinen fotoğrafların Fotoğraflar kitaplığında yeniden görünmesine neden olduğu nadir durumlarda ortaya çıkan bir sorunu da çözüyor.

NE OLMUŞTU?

iOS 17.5 güncellemesinin yayınlanmasının ardından çok sayıda iPhone kullanıcı, birkaç yıl önce tamamen sildikleri fotoğrafların, fotoğraflar uygulamasında yeniden göründüğünü bildirdi. Öyle ki yaşanan bu sorun gizlilik ihlali nedeniyle epey tepki topladı.

Buna karşılık Apple, verilerin gizliliği ve güvenliği konusunda endişelenilmemesi gerektiğini, fotoğrafların iCloud’a yüklenmiş olsa bile Apple’ın bunları göremeyeceğini belirtti.

Aktarılanlara göre iPhone’un fotoğraflar uygulamasındaki ”Son Silinenler” klasörünün, kullanıcıların yanlış işlemlerden kurtulmasına olanak sağlamak amacıyla silinen fotoğraf ve videoları 30 gün boyunca saklayabilecekleri bildirildi.

Kullanıcıların bu fotoğraf veya videoları 30 gün içinde geri yüklememesi halinde kalıcı olarak silinecek.

Sizler de ayarlardan genel kısmına giderek son yayınlanan güncellemeyi telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu