Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiPhone

iPhone 16 Pro Max Etkileyici Bir Pil Ömrü Sunacak

Apple'a çok yakın bir analistin açıklamasına göre iPhone 16 Pro Max pil ömrü noktasında etkileyici sonuçlar verecek.

iPhone 16 serisi eylül ayında çıkış yapacak olmasına rağmen seride yer alacak telefonlar gündemden düşmüyor. Son olarak güvenilir bir kaynak iPhone 16 Pro Max modelinin sunacağı pil ömrü hakkında önemli ayrıntılar ortaya koydu.

Haber, Apple’a en yakın kaynaklardan biri olan analist Ming-Chi Kuo’dan geliyor. Görünüşe bakılırsa yaklaşan iPhone 16 Pro Max, önceki modele kıyasla daha uzun bir pil ömrü sunabilir. Ancak marka yalnızca pilin kapasitesinin artmasından söz etmiyor. Pil boyutu büyük oranda aynı kalacak olmasına rağmen, Apple amiral gemisi telefonunda uzun dayanıklılık sağlamak için daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip bir pil kullanacak. Ayrıca Apple da benzer bir pil ömrü sağlamak ancak hücreyi küçültmek için bu teknolojiyi kullanmayı tercih edebilir. Ancak tasarımda büyük bir revizyon planlanmadığından, yeni pil teknolojisi ve yeni A18 Pro işlemci sayesinde de daha verimli kullanılacak.

iPhone 16 Pro Titanyum

Yeni pil teknolojisi iPhone 16 Pro Max’i daha hafif ve muhtemelen daha ince hale getirebilir. Kuo, tedarik zinciri araştırmasının iPhone 16 Pro Max için enerji yoğunluğunda (Wh.kg) bir artışa işaret ettiğini ekledi. Her ne kadar bu yoğunluk ısının artmasına da yol açsa da Apple, paslanmaz çelik pil kutusu aracılığıyla aşırı ısınmayla başa çıkabilir. Bu, şirketin bu malzemeyi pil için ilk kez kullanması anlamına geliyor.

Apple’ın iPhone 16 Pro Max’te hangi teknolojiyi kullanmayı planladığı hala belli değil. Ayrıca paslanmaz çeliğe geçiş, AB’nin pil değiştirilebilirliğine ilişkin gelecekteki gereksinimleriyle de uyumlu.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu