AppleBilgisayarGüncel Teknoloji Haberleri

Apple, Bir Süre Yeni Mac Studio ve Pro Modelleri Duyurmayacak

Apple, sevilen Mac Studio ve Pro modelleri hakkında üzücü bir karar kaldı. Söylentiye göre modeller, 2025 yılına kadar yenilenmeyecek.

M3, M3 Pro ve M3 Max ile yeni duyurulan M4 arasındaki zaman farkı, tüm Apple Silicon sürümleri arasında en kısa olanıydı; bu nedenle en son raporda Mac Studio ve Mac Pro’nun bu yıl geliyoruz. En son güncellemeye göre, Apple’ın iş istasyonu sınıfı makinelerinden herhangi birini 2025 ortasından önce piyasaya sürmesi beklenmiyor, bu da son derece uzun bir bekleme anlamına geliyor ve eğer en yeni tahmin doğru çıkarsa.

Mark Gurman’ın ‘Power On’ haber bülteninde Bloomberg muhabiri yeni Mac Studio ve Mac Pro’nun ne zaman piyasaya sürülebileceğine dair bir program sunuyor. Bilmeyenler için Apple, 2023’teki WWDC açılış konuşmasında mevcut nesil modelleri tanıtmıştı ve her ikisi de M2 Ultra ile yapılandırılabiliyordu. Şimdi, M4’ün piyasaya sürülmesi sayesinde, Apple’ın çeşitli ekipleri bir ara verecek gibi görünüyor; bu da Mac Studio veya Mac Pro’ya güç veren üst düzey yonga setlerini görmemizin iki yıl veya 24 ay kadar sürebileceği anlamına geliyor.

Apple iMac Studio

Apple’ın M4 MacBook Pro’nun resmi gelişimini başlattığı bildirildi ancak bu ürünle ilgili henüz herhangi bir takip raporu duymadık. Ancak bu, şirketin M4’ün daha güçlü versiyonları üzerinde çalışmadığı anlamına gelmiyor çünkü daha önce üç versiyon üzerinde çalışıldığını belirtmiştik. M4 Pro ve M4 Max muhtemelen daha premium ve pahalı MacBook Pro modellerinde bulunacak.

M4 Ultra’nın ‘Hidra’ kod adını taşıyacağı söyleniyor, bu da onun da şu anda geliştirme aşamasında olduğuna işaret ediyor. Ne yazık ki, teknik özellikleriyle ilgili çok az bilgi var veya hiç bilgi yok, bu nedenle ya Apple ve ekibi sızıntıların yayılmasını önlemek için mükemmel bir iş çıkardı ya da yonga seti son derece erken geliştirme aşamasında. Her durumda, daha fazla güncelleme aldığımızda okuyucularımızı gelişmelerden haberdar etmekten büyük mutluluk duyacağız, o yüzden bizi izlemeye devam edin.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu