Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

iOS 17.1 Güncellemesi ile Nelerin Düzeleceği Açıklandı

iOS 17.1 güncellemesi ile ekran yanma sorunu çözülecek, ancak yeniden başlatma sorunu için bir başka güncellemeyi bekleyeceğiz.

Apple, iOS 17 güncellemesinin son sürümünü kısa süre içerisinde dağıtıma çıkaracak. Özellikle iPhone 15 kullanıcıları bu güncellemeyi heyecanla bekliyoruz, zira ciddi sorunlarla boğuşuyorlar. Bunların başında ekran yanma ve yeniden başlatma sorunları geliyor. Apple’ın resmi açıklamasına göre iOS 17.1 güncellemesi bu sorunlardan şimdilik birini düzeltecek.

iOS 17.1 güncellemesi ile düzeltilecek sorunlar

  • Apple Watch’unuzu ilk kez aktardığınızda veya bağladığınızda Önemli Konumlar gizlilik ayarlarının sıfırlanmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
  • Arama sırasında başka aramalar yapılırken isimlerin görüntülenmemesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Özel ve satın alınan zil seslerinin metin uyarısı seçenekleri olarak görüntülenmemesi sorun düzeltildi.
  • Klavyenin daha az yanıt vermesine neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
  • Ekranda görüntü tutulmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
Ekran yanığı oluşan bir iphone 15 Pro modeli
Ekran yanığı oluşan bir iphone 15 Pro modeli

Özellikle son madde önemli, zira bununla birlikte Apple’ın iPhone 15 Pro serisinde oluşan ekran yanma sorunlarını gidermiş olacak. Apple daha önceki bir açıklamasında bu sorunu ekran tutulması olarak açıklamıştı. Beta sürümü kullanan bazı iPhone 15 Pro kullanıcıları güncelleme sonrasında görüntü tutulma sorununu artık yaşamadıklarını bildiriyor.

Ancak incelemelere bakılırsa iOS 17.1, telefonun geceleri rastgele yeniden başlatılmasını çözmüyor. Apple’ın iOS 17.1.1’deki hatayı düzeltmesi bekleniyor.

Apple, iOS 17.1 sürümü ile birlikte iPhone 12’deki SAR değeri düzeltmesini de gerçekleştirecek. Yapılan incelemelerde telefonun belirlenen değerlerden daha fazla SAR değeri yaydığı anlaşıldı. SAR değerinde bir düzelme gerçekleşmediği takdirde telefonun Fransa’daki satışlarına yasak getirilecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu