AppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

Apple, iOS 17.1 ile Birlikte Yeni Özellikler Getiriyor!

Apple iOS 17.1 geliştirici sürümüyle birlikte Fransa'da SAR değeri sorunu başta olmak üzere birçok problemi çözüyor.

Apple, iOS 17.1 güncellemesini çok yakında sunacak. Geçtiğimiz günlerde Fransa’da iPhone 12 modelinde olan SAR değeri konusu Apple’ın canını sıkmıştı. SAR değerinin yüksek olmasından dolayı Fransa’da satışı yasaklanacak olan telefonun yeni güncellemeyle çözülmesi bekleniyor. Bunların yanında yeni özellikler de eklenecek.

iOS 17.1 ile Gelecek Yenilikler

iOS 17 ile gelen telefon şarj edilirken ve yatay yönde iken telefonu bekleme modu kullanıcılar tarafından seviliyor. Yeni güncellemeyle bu bekleme modunun 20 saniye sonra otomatik olarak kapanması ve ya her zaman açık bırakılması seçeneğini verecek.

Ayrıca müzik başlığı adı altında 17.1 güncellemesiyle şunlar bekleniyor:

  • Favoriler şarkıları, albümleri ve çalma listelerini içerecek şekilde genişletildi ve favorilerinizi kitaplıkta görüntülemek için filtreleyebilirsiniz.
  • Yeni kapak resmi koleksiyonu, çalma listenizdeki müziği yansıtacak şekilde renkleri değiştiren tasarımlar sunuyor.
  • Şarkı önerileri her çalma listesinin altında görünür ve çalma listenizin havasına uygun müzik eklemenizi kolaylaştırır.

Sanal klavyenin olmanın gerekenden daha az yanıt vermesine neden olan bir başka sorun da bu güncellemeyle çözülecek. Bir arama yaparken arayanın adının ekranda görünmesini engelleyen bir sorunu ortadan kaldıracak.

AirDrop kullanıcılarının, aktarıma dahil olan taraflar AirDrop aralığının dışına çıksa bile veri aktarmaya devam etmelerine olanak tanıyacak. Bu senaryoda veri aktarımı internet üzerinden devam edecek.

Bazı iPhone 15 kullanıcıları onarılamayan bir donanım sorunu olan ekran yanmasından şikayetçi oldu ve Apple ise asıl sorunun yazılım güncellemesiyle olduğunu iddia etti.

İOS 17.1 geldiğinde Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve indirip yüklemek için talimatları izleyerek güncellemeyi tamamlayın.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu