iOS 17.1 Güncellemesi İndiren iPhone Kullanıcıları Soluğu Araba Tamircisinde Alıyor!

 iOS 17.1 güncellemesi indiren Chevrolet kullanıcıları, arabalarının kablosuz şarj özelliği ile sorun yaşamaya başladı.

Apple, iOS 17.1 güncellemesini bir süre uygun olan tüm iPhone modellerine yayınladı. Pek de bir yenilik sunmayan bu güncellemenin özü hata düzeltmelerden oluşuyordu. Söz konusu düzeltmelerinden biri de BMW kullanıcılarıyla ilgiliydi. Hatırlayacak olursanız iPhone kullanıcıları kablosuz şarj özelliğine sahip BMW modellerinde telefonlarını şarja taktıklarında garip bir hata yaşıyordu. Tam iOS 17.1 güncellemesi bu sorunu çözdü derken, şimdi de benzer bir problem GM çatısı altındaki Chevrolet modellerinde ortaya çıktı.

iOS 17.1 Güncellemesi, Chevrolet Modellerinde Sorunlara Neden Oluyor

iOS 17.1 güncellemesi indiren iPhone kullanıcıları, Chevrolet modellerinde ilginç bir sorun yaşıyor. Arabalarındaki kablosuz şarj teknolojisinden faydalanan kullanıcılar, cihazlarının birkaç saniye sonra şarj olmayı bırakmasından ve donmasından şikayetçi. Telefonlarını yeniden başlatmak zorunda kalan kullanıcılar konuyla ilgili isyanlarını dile getirirken, her şeyi denediklerini söylüyorlar.

iOS 17.1
iOS 17.1

Her ne kadar bu problem BMW kullanıcılarını yaşadığına benzese de küçük bir fark mevcut. BMW modellerinde telefonla beraber NFC özelliği de bozuluyordu. Chevrolet’teki durum ise bu teknolojiyi etkilemiyor. İddiaları dile getiren kullanıcılar, her şeyi denediklerini ancak hiçbir şeyin işe yaramadığını söylüyor.

Hatta bazı kullanıcılar, arabalarında bir problem olduğunu düşünerek araçlarını servise bile götürdü. Ancak hiçbir problem bulunamadı. Apple’a da şikayetler iletilirken, şirket henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak kısa süre içerisinde sorunun iOS 17.2 güncellemesi ile çözülmesi bekleniyor

69 Yıldır Türkiye’de Faaliyet Gösteren Akaryakıt Şirketinden Çekilme Kararı!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu