BMW Araçların iPhone 15 NFC Çipini Bozduğu Onaylandı!

iPhone 15 modellerindeki NFC çipinin, BMW araçlarındaki kablosuz şarj pedini kullandıktan sonra bozulduğu Apple tarafından onaylandı.

iPhone 15 serisi tanıtıldığı günden beri şikayetlerden bir türlü kurtulamadı. Isınma sorunu ile gündemden düşmeyen seri, ekran yanma problemleri ile devam ederken şimdi de yeni bir şikayet Apple tarafından istenmeye istenmeye onaylandı. iPhone 15 modelleri NFC problemleriyle gündemde.

iPhone 15 Modellerinde NFC çipi, BMW Araçlarında Kablosuz Şarj Edildikten Sonra Bozuluyor!

MacRumors’ın haberine göre, iPhone 15 cihazlarındaki NFC çipi, BMW araçlarında bulunan kablosuz şarj pedini kullandıktan sonra bozduğu üzerine şikayetler artmaya başladı. Son olarak Apple servisine bu şikayetle gönderilen cihazların Apple’ın BMW şarj sorununu Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları’na gönderilen dahili bir notta kabul ettiğini bildirdi.

Sorunla ilgili araştırmalar yapan teknoloji devi Apple, problemin arkasındaki nedeni tam olarak belirleyemedi fakat çalışmalarına devam ediyor.

NFC çipinin görevi, Apple Pay ve Dijital Anahtarlar da dahil olmak üzere çeşitli özelliklere güç sağlamak için kullanılıyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların cihazların kurtarma moduna girdiğini ve beyaz bir ekran ile karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Apple, yetkili servise gelen cihazlarla ilgili teknisyenlere tavsiyelerde bulundu. Etkilenen NFC çipini, Apple Service Toolkit 2’de bulunan bir yazılım aracını kullanarak çipi yeniden başlatarak yeniden canlandırmalarını tavsiye etti. Bu şekilde çözülmeyen problemlerin donanım değişikliği ile ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

Kullanıcılara ise problem çözülene kadar araç içi kablosuz şarj cihazlarını kullanmayı bırakmalarını tavsiye etti. Sizin de özellikle BMW markalı bir aracınız varsa kablosuz şarj kitini en azından Apple sorunu çözene kadar kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu