Akıllı SaatGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Watch 7 Ultra İle Pil Süresi Nihayet Uzuyor

Yeni bir rapora göre Samsung, Galaxy Watch 7 Ultra ile birlikte pil süresini Galaxy Watch 6 serisinin iki katına çıkaracak.

Samsung, üç versiyonuyla satışa sunulacak Galaxy Watch 7 serisini haziran ayında tanıtacak. En üst modelin Galaxy Watch 7 Ultra olarak adlandırılması beklenirken, yeni bir rapora göre bu model Galaxy Watch X olarak da adlandırılabilir. Saat ayrıca Apple Watch Ultra ile rekabet edecek.

Galaxy Watch X / Galaxy Watch 7 Ultra Özellikleri

Galaxy Watch X veya Galaxy Watch 7 Ultra’nın, Apple Watch Ultra ve Apple Watch Ultra 2 ile aynı olan, su altında 100 metreye eşdeğer basıncı kaldırabileceği bildiriliyor. Ancak cihazların kaldırabileceği gerçek derinliğin farklı olduğunu, yani Apple Watch Ultra için yalnızca 40 metre olduğunu unutmamak gerekiyor.

Gelen haberlere göre Watch 7 Ultra, Watch 7 serisindeki diğer modellere göre daha uzun pil ömrüne sahip olacak. Watch 7 Ultra’nın içindeki 578 mAh pil paketi ile 100 saatlik pil süresi sunulabilecek. Galaxy Watch 6 Classic ve Watch5 Pro’nun sırasıyla 425mAh ve daha büyük 590mAh pil ile 40 saat ve 80 saatlik pil ömrü sunduğunu hatırlatalım. Apple Watch Ultra 2’nin de 564mAh kapasiteyle 36 saatlik pil ömrü sağladığı daha önce açıklandı.

Galaxy Watch 7 Ultra

Watch 7 Ultra biraz daha büyük bir pile sahip, ancak pil süresindeki asıl artış cihazın daha verimli çalışması sayesinde sağlanacak. Cihaz, 5nm Exynos W930’a kıyasla %20 daha yetenekli ve verimli olduğu söylenen 3nm Exynos W1000 yonga setinden güç alacak.

W1000 aynı zamanda Samsung’un kitlesel pazara yönelik ilk 3nm çipi olacak. Şirket, temmuz ayında yeni saatlerin yanı sıra yeni nesil Galaxy katlanabilir cihazları ve uzun zamandır beklenen Galaxy Ring’i de tanıtacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu