Akıllı SaatGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Watch 7 Ultra Sızdırıldı: Bu Nasıl Tasarım?

Samsung yeni bir akıllı saat modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Galaxy Watch 7 Ultra modelinin tasarımı çoktan açığa çıktı.

Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğinin temmuz başında gerçekleşeceği söyleniyor. Güney Koreli markanın her zamanki gibi yeni nesil katlanabilir telefonlarını, akıllı saatlerini, işitme cihazlarını ve merakla beklenen Galaxy Ring’i tanıtması bekleniyor. Şimdi, güvenilir ihbarcı Steve Hemmerstoffer (onleaks olarak da biliniyor) tarafından paylaşılan sızdırılmış görüntülerde Samsung Galaxy Watch 7 Ultra’ya ilk bakışımız var. Watch 7 serisinin en üst modeli olması bekleniyor.

Herkesin fark edeceği ilk şey, saatin benzersiz ama aynı zamanda kafa karıştırıcı tasarımıdır. Kadranın kare mi yoksa daire mi olduğunu bilmek zor. Karemsi bir tabanın tepesindeki bir daireye benziyor. Samsung, geleneksel dairesel tasarımdan uzak bu yeni tasarımıyla Watch 7 Ultra’yı serideki diğer modellerden farklılaştırıyor olabilir.

Saat, rakamlar yerine oluklara sahip ikonik, parlak, dönen çerçevelere sahip olacak. Akıllı saatin sağ tarafında daha önceki Galaxy Saatlerde bulunan iki adet fiziksel buton yer alıyor. Ancak ikisinin arasında ek olarak taç benzeri bir düğme daha bulunuyor. Bu, Apple Watch Ultra’daki Eylem düğmesine benzer olabilir. Watch 7 Ultra’nın diğer tarafında hoparlör ızgaraları için daha büyük kesikler bulunuyor.

Samsung Galaxy Watch 7 Ultra’nın kayışları daha geniş ve montaj mekanizması farklı görünüyor. Giyilebilir cihazın arkasında dairesel ve kare şekillerde çok sayıda sensör bulunuyor. Sıcaklık sensörünün muhafaza edildiği onaylandı. Yaklaşan Watch 7 serisinin kan şekeri takibi özelliğiyle geleceği söyleniyor.

Samsung’un yeni saati, Watch 6 Classic ile aynı 1,5 inç ekrana sahip olacak. Dairesel ekran, şirketin gelecek cihazında kullanıcı arayüzünü yeniden düzenlemek zorunda kalmayacağı anlamına geliyor; kare kadran olsaydı durum böyle olurdu. Boyut açısından Galaxy Watch 7 Ultra, Watch 6 Classic’ten daha büyük olan 47 x 47,4 x 16,4 mm ölçülerindedir. Hiç şüphe yok ki akıllı saat daha hantal olacak.

Samsung, Galaxy Watch 7 Ultra ile Apple Watch Ultra’ya rakip olacak gibi görünüyor. İki aydan kısa bir süre içinde daha fazlasını öğreneceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu