Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy S25 Ultra Kamera Özelliklerinde Büyük Bir Gelişme Olacak

Yeni bir rapora Samsung Galaxy S25 Ultra modelinde telefoto ve ultra geniş açılı kamera önemli ölçüde geliştirilecek.

Samsung, Galaxy S25‘i muntemelen gelecek yılın ilk çeyreğinde duyuracak. Yani markanın önünde hala çok çok uzun bir zaman var. Aylar olmasına rağmen amiral gemisi telefon gündemden düşmüyor. Son olarak Samsung’a en yakın kaynaklardan biri olan Ice Universe, Galaxy S25 Ultra modelinde yer alacak dörtlü kameranın ayrıntılarını açıkladı. 

Saygın kaynak Ice Universe’e göre S25 Ultra, dörtlü kamera kurulumunu önceki modellerde olduğu gibi koruyacak ancak iki önemli yükseltme sunacak. Kaynak, telefonun 200 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı sensör, 3x optik yakınlaştırmalı 50 megapiksel telefoto lens ve 5x optik yakınlaştırmalı 50 megapiksel süper telefoto lens içereceğini bildirdi. Bu bilgiler, ultra geniş açılı ve telefoto lenste iyileştirmeler anlamına geliyor. 

Hatırlayalım, Galaxy S24 Ultra, 12 megapiksel ultra geniş açılı lense ve 3x optik yakınlaştırmalı 10 megapiksel telefoto lense sahip. Ana ve süper telefoto sensörler 200 megapiksel ve 50 megapiksel çözünürlükte.

Önceki söylentiler Samsung’un S25 Ultra’yı üç kamerayla sunabileceği yönündeydi. Bu bilgiler daha az güvenilir bir kaynaktan gelse de Ice Universe’ün yaklaşan Samsung telefonlarıyla ilgili ayrıntıları sızdırma konusunda sağlam bir geçmişi var. Dolayısıyla Galaxy S25 Ultra’nın dörtlü kamera kurulumunu koruyacağına emin olabiliriz.

Her ne kadar kaynak bundan bahsetmese de S25 Ultra’nın 1 inç’e yakın boyutta daha yeni bir 200 megapiksel sensör kullanacağı beklentiler arasında. Bu durumda Galaxy S25 Ultra’nın kamera yeteneklerinde önemli ölçüde donanım yükseltmeleri olacak.

Tasarım değişiklikleri minimum düzeyde olacağı konuşulurken, S25 Ultra’da Snapdragon 8 Gen 4 işlemci birimi yer alacak. Telefon beklendiği gibi kutudan Android 15 tabanlı One UI 7 ile çıkacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu