Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy S23, One UI 6.1 Sonrası Bir Sorunla Daha Karşı Karşıya

Galaxy S23 serisi için yayınlanan One UI 6.1 güncellemesi görünüşe bakılırsa dokunmatik ekran sorunlarını beraberinde getiriyor.

Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy S23 serisi için merakla beklenen One UI 6.1 güncellemesini yayınlamaya başladı ancak bu gelişme kimi kullanıcılar için can sıkıcı hale gelmiş görünüyor. Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra kullanıcılarından, One UI 6.1 güncellemesinden sonra cihazlarında yaşanan çeşitli sorunlarla ilgili şikayetler duyduk. Listeye şimdi yeni biri sorun daha katıldı.

Çok sayıda Galaxy S23 serisi kullanıcısı, bu yeni sorunu resmi Samsung Topluluğu forumları aracılığıyla gündeme getirmeye başladı. Galaxy S23 serisi kullanıcıları One UI 6.1’e güncelledikten sonra dokunmatik ekran sorunları yaşamaya başladıklarını iddia ediyorlar.

One UI 6.1, Galaxy S23 kullanıcılarının canını sıkıyor

Galaxy S23 serisi kullanıcılarından gelen birçok raporda One UI 6.1’in dokunmatik ekranı kısmen veya tamamen kullanılamaz hale getirdiği aktarılıyor. Kimi S23 Ultra sahipleri, One UI 6.1 güncellemesinden sonra dokunmatik ekranın tamamen tepkisiz hale geldiğini ve sorunu çözmenin tek yolunun S Pen’i kullanmak olduğunu söylüyor.

Olumlu tarafı, bazı Galaxy S23 serisi kullanıcıları, güncelleme tüm uygulamaları optimize ettikten ve telefonlarını yeniden başlattıktan sonra dokunmatik ekran sorunlarının ortadan kalktığını söylüyor.

İlginç bir şekilde, bu etkilenen kullanıcılardan en az birkaçı Galaxy S23 serisinde OEM olmayan ekran değişimi yaptıklarını itiraf ediyor. Yani orijinal parça değiller. Etkilenen diğer kullanıcıların da OEM olmayan ekranlara sahip olması muhtemel.

Bu, One UI 6.1 sonrası S23 kullanıcılarının bildirdiği ilk sorun bu değil. Galaxy S23 kullanıcılarının daha önce güncelleme sonrasında telefonlarının aşırı ısındığını bildirdi. Kimileri ise parmak izi tarayıcılarının eskisi kadar duyarlı olmadığını söylüyor.

Galaxy S23 dokunmatik ekran sorunu inceleme altına alınmış durumda. Samsung muhtemelen gelecekteki bir ürün yazılımı güncellemesiyle bu sorunu çözecektir. Özellikle sorunun OEM olmayan bileşenlerle ilgisi yoksa.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu