Güncel Teknoloji HaberleriKatlanabilir TelefonlarSamsungTeknoloji

Samsung Ucuz İki Katlanabilir Model Üzerinde Çalışıyor

Samsung, sektör içerisinden gelen raporlara göre bütçe dostu iki FE model katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Samsung‘un daha pahalı ve kaliteli Galaxy Z Fold 6 modeli üzerine çalıştığını yazmıştık. Şimdi ise sektöre yakın kaynaklara göre Samsung’un iki adet bütçe dostu FE model katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Sızdırılan görsellerde modellerin isimleri Z Flip FE ve Z Fold FE olacak. Z Fold FE’nin Exynos çipine sahip olacağı görüldü.

Samsung İki Adet FE Model Katlanabilir Telefon Geliştiriyor

Z Fold FE modelinin Snapdragon ve Exynos olarak iki farklı versiyonu bulunacak. Z Flip FE’nin ise sadece Snapdragon versiyonu olacak. Ayrıca Z Fold FE, 12 GB RAM ve 256 ile 512 GB depolamaya sahipken, Z Flip FE 8 GB ve muhtemelen silik olan kısımda ise 12 GB RAM bulunacak. Depolama ise 256 GB ve silik kısımda ise 512 GB yer alacak.

Samsung’un bir sonraki Unpacked etkinliği Temmuz ayı başlarında yapılacak Bu tarihte Z Fold 6 ve Z Flip 6 ile birlikte bu iki modeli de tanıtarak daha uygun fiyata katlanabilir telefon satabilir.

Son olarak Z Fold 6 modelinin selefine göre daha ince ve daha hafif olacak. Fold 6, 239 gr ağırlığıyla selefi Z Fold 5’ten 14 gr daha hafif olacak. Telefon açıkken 5,6 mm, kapalıyken ise 12.1 mm seviyelerinde olacak. Z Fold 5 açık haldeyken 6.1 mm, kapalı haldeyken 13.4 mm kalınlığa sahipti. Fakat bu ölçülerde bile Honor Magic V2 ve Mix Fold 3 modellerinden daha geride kalıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu