Sosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp, HD Kalite Medya Gönderimini Kolaylaştırıyor

Android için WhatsApp uygulamasında HD kalite medya gönderimi bu özellik sayesinde eskisinden çok daha kolay hale gelecek.

Geçtiğimiz yıl ortasında, WhatsApp için HD kalitesinde fotoğraf gönderme özelliği eklenmişti. Bu özellik kullanıcılar  tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Özelliği kullanmak için konuşma ekranında seçilen resimlerin üst kısmında HD işareti bulunuyor. Bu işarete tıklayarak HD kalitesini seçerek gönderebiliyoruz. Ortaya çıkan son raporlara göre Android için WhatsApp, HD kalite görsel ve video gönderme özelliğini daha kolay hale getiriyor. Yeni özellikle kullanıcıların fotoğraf ve videoları HD kalite mi yoksa standart kalite olarak mı gönderileceğini varsayılan olarak seçmelerine olanak tanıyacak.

Artık WhatsApp HD Kalite Medya Göndermek Daha Kolay Olacak

Android 2.24.7.17 sürümü için WhatsApp beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, WhatsApp güncellemeye izleyicisi WaBetaInfo tarafından fark edildi. Görüntü ve videoların yükleme kalitesini ‘Ayarlar’ sekmesi ile seçebileceksiniz. Bu sayede her görüntü gönderirken HD sekmesini seçmemize gerek kalmayacak.

Ayarlar- Depolama ve Veri menüsünden ulaşılabilecek bu ayar ile Medya Yükleme Kalitesi seçeneğinden standar ve ya HD kalite seçilebilecek. Bu seçtiğimiz ayar daha sonraki medya gönderimlerinde varsayılan olarak seçilecek. WhatsApp şu an dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve iletişim platformu. Kullanıcıları için uygulamayı sürekli güncel tutup yeni özellikler ekleyerek yeni özellikler için de araştırmalarına devam ediyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu