Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriWhatsApp

WhatsApp Artık Daha Fazla Sohbet Sabitlemenize İzin Veriyor

WhatsApp yeni özellikler duyurmayı sürdürüyor. Yeni gelişmeyle birlikte WhatsApp 'ta daha fazla sohbet sabitleyebileceksiniz.

24 Mart 2024 11:51

WhatsApp, sabitlenmiş sohbet özelliğine bir güncelleme getirerek artık kullanıcıların en fazla üç konuşmayı sabitlemesine olanak tanıyor. Daha önce kullanıcılar, bir kişi veya grupla yapılan görüşmede yalnızca tek bir mesajı sabitleyebiliyordu.

Mark Zuckerberg, resmi WhatsApp kanalında yaptığı bir duyuruda, kullanıcıların artık birden fazla mesajı sohbetin üst kısmına sabitleyebileceklerini ve böylece temel bilgilere hızlı erişimi kolaylaştırabileceklerini açıkladı.

WhatsApp Uygulamasında Sohbet Nasıl Sabitlenir?

Kullanıcılar metin, görseller ve anketler dahil olmak üzere çeşitli mesaj türlerini sabitleyebilir. Mesajlar sabitlendikten sonra 24 saat, 7 gün veya 30 gün boyunca sohbetin üst kısmında kalır. Henüz sabitlenmiş mesaj ilk önce görünür ve kullanıcılar başlığa dokunarak birden fazla sabitlenmiş mesaj arasında kolayca gezinebilecek.

Bir mesajı sabitlemek için mesajı basılı tutmanız, ardından “sabitle”yi seçip istediğiniz süreyi seçmeniz yeterlidir. Süreç Android ve iOS arasında biraz farklılık gösterir:

  • Android: Mesaja dokunup basılı tutun, ardından “Diğer seçenekler” > “Sabitle” > süreyi seç > “Sabitle”ye dokunun.
  • iPhone: Mesaja dokunup basılı tutun, ardından “Diğer seçenekler” > “Sabitle”ye dokunun > süreyi seçin.
  • Web ve Masaüstü: Mesaja gidin, menü > “Mesajı sabitle”yi tıklayın > süreyi seçin > “Sabitle”.

Mesajların sabitlemesi istenilen bir zamanda kaldırılabilir. Sabitleme elle olarak kaldırılmazsa, ayarlanan süre sona erdiğinde mesajların sabitlemesi otomatik olarak kaldırılır.

Grup Sohbeti Sabitleme

Grup yöneticileri, üyelerin grup sohbetlerindeki mesajları sabitlemesine izin verebilir. Bir sistem mesajı sabitlendiğinde tüm üyelere, mesajı sabitleyen kişinin kimliğiyle birlikte bilgi verir. Ancak, bir mesaj sabitlendikten sonra bir gruba katılan kullanıcılar ve sabitlemeden önce sohbet geçmişini kaybeden veya silenler ve mesajı silenler mesajı göremez.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu