Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriWhatsApp

WhatsApp Durumunda Daha Uzun Video Dönemi Başlıyor

Yeni bir rapora göre kullanıcılar artık WhatsApp durumunda daha uzun videolar paylaşabilecekler. Şu an sınır 30 saniye...

21 Mart 2024 09:50

Kullanıcıların WhatsApp durumunda daha uzun video paylaşma talapleri görünüşe bakılırsa kabul görecek. Halihazırda WhatsApp’ta 30 saniyeye kadar uzunluktaki videolar durumda paylaşılıyor. Video paylaşımının platforma geldiğinden bu yana 30 saniyelik süre değişmedi. Ancak yeni bir rapora göre şirket uzun zamandır kullanıcıların dile getirdiği bu isteği yerine getirip, videoların sınırını genişletmeye hazırlanıyor.

WhatsApp Durumunda Paylaşılacak Video Sınırı 1 Dakika Oluyor

WABetaInfo’nun yeni bir raporuna göre, Android WhatsApp uygulamasının en son beta sürümü (sürüm 2.24.7.6), durumunuzda 60 saniyeye veya bir dakikaya kadar uzunlukta videolar yayınlamanıza olanak tanıyor. Yayın, şirketin bu özelliği sınırlı sayıda kullanıcıya sunduğunu ve yalnızca daha uzun videolar yayınlamak için değil, aynı zamanda 30 saniyeden uzun süren videoları izlemek için de uygulamanın en son sürümüne sahip olması gerektiğini söylüyor.

Kullanıcıların şimdiye kadar 30 saniyeden uzun bir videoyu paylaşmak için birden fazla durum güncellemesi yayınlaması gerekiyordu. Son değişiklikle birlikte paylaşmak istedikleri videonun süresi en fazla bir dakikaya yükseltilecek. WhatsApp’ın bu özelliği uygulamanın kararlı sürümüne ne zaman dahil edeceği henüz belirsiz. Özelliği kapsamlı bir şekilde test ettikten sonra bunun birkaç hafta içerisinde gerçekleşmesini bekleyebiliriz.

Öte yandan WhatsApp durum güncellemelerinde kişilerden bahsetme özelliğinin de çok yakında kullanıma sunulması bekleniyor. Detayları henüz belli olmasa da, etiketlediğiniz kişiler güncellemenizle ilgili anında bildirim alacak ve belki de bunları kendi durumlarında paylaşabilecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu