Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriWhatsApp

WhatsApp Durum Güncellemeleri Instagram Hikayelerine Daha Çok Benzeyecek

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp için yeni bir durum güncellemesi yolda. WhatsApp, güncelleme sonrası Instagram'a benzeyecek.

16 Mart 2024 09:50

Meta, WhatsApp‘ı satın aldığından beri mesajlaşma uygulaması, Instagram, Facebook ve Messenger gibi Meta’nın sahip olduğu diğer uygulamalardan ilham alan güncellemeler alıyor. WABetaInfo’ya göre WhatsApp, Instagram’dan bir özellik daha ödünç almak üzere. Şu anda Google Play Store’da mevcut olan Android için en son WhatsApp beta 2.24.6.19 güncellemesi yeni bir özelliği ortaya çıkardı: WhatsApp durum güncellemelerinde kişilerden bahsetme. 

WhatsApp Durum Güncellemesi

Ekteki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerinde kişileri etiketlemesine olanak tanıyan bu özellik üzerinde çalışıyor. Bu etiketlerin durumunuzu görüntüleyen tüm izleyiciler tarafından görülüp görülmeyeceği henüz belli olmasa da, etiketlediğiniz kişiler güncellemenizle ilgili anında bildirim alacak ve belki de bunları kendi durumlarında paylaşabilecek.

Hazırlığı devam bu özellik sayesinde kullanıcılar, durum güncellemelerinde belirli kişilerle doğrudan iletişime geçebilecek. Özelliğin Instagram ve Facebook hikayelerindeki şekliyle çalışması bekleniyor. Yeni özelliğin geliştirilme aşamasında olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Kişi etiketleme özelliği ilk etapta beta kullanıcıları tarafından test edilecek. Son kullanıcıya ulaşması biraz daha zaman alabilir. 

WhatsApp‘ın durum güncellemelerinde kişiler resim ve video paylaşımında bulunabiliyor. Bu durum güncellemeler, tıpkı Meta’nın diğer sosyal medya uygulamalarındaki hikayelerin kaybolması gibi, 24 saat sonra ortadan kayboluyor.

Diğer yandan WhatsApp, kullanıcıların konuşmalarını düzenleme şeklini kolaylaştırmayı amaçlayan bir sohbet filtreleri özelliğini kullanıma sunmak üzere. Dahası, mesajlaşma uygulaması aynı zamanda kullanıcıların birden fazla konuşmayı sabitlemesine olanak tanıyan ve genel kullanıcı deneyimini iyileştirecek bir özelliği daha kullanıma sunacak. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu