Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriWhatsApp

WhatsApp Mesaj Arama Şimdi Daha Kolay

WhatsApp artık mesajları tarihe göre kolayca aramanıza izin veriyor. Peki tarihe göre WhatsApp mesaj arama nasıl yapılıyor.

WhatsApp, kullanıcıların sohbetlerindeki eski mesajları kolayca bulmalarına yardımcı olmayı amaçlayan ‘Tarihe Göre Mesaj Arama’ adı verilen yeni bir özelliği tanıttı. Beta testi tamamlanan bu özellik artık tüm kullanıcılara sunuluyor.

Mark Zuckerberg, resmi WhatsApp kanalındaki son gönderisinde tarihe göre arama fonksiyonunun nasıl çalıştığını gösterdi. Bir videoda, yalnızca belirli bir tarihi seçerek Karaoke ile ilgili eski bir sohbeti nasıl bulabildiğini anlattı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, konuşmalarını doğrudan konuşma ayrıntıları sayfasından bağlantılar, medya dosyaları ve belgeler dahil olmak üzere çeşitli medya türlerine göre arayabilirler.

Tarihe göre WhatsApp mesaj arama nasıl kullanılır?

‘Tarihe göre arama’ özelliğini kullanmak için kullanıcılar herhangi bir kişisel veya grup sohbetini açıp, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunması ve “Ara” kısmını seçmesi gerekiyor. Buradan, sağ taraftaki yeni takvim simgesine erişebilirler; böylece bir tarih seçip ilgili sohbeti, bağlantıları, medyayı veya belgeleri bulabilirler.

Bu, özellikle görüşmenin tarihini hatırladıkları takdirde, kullanıcıların aradıkları belirli bilgileri veya onayları hızlı bir şekilde bulmalarını kolaylaştırır.

Metin biçimlendirme seçenekleri gibi son eklemelerin yanı sıra , bu ‘tarihe göre arama’ özelliği, kullanıcıların medya dosyalarını veya mesajlarını ararken değerli zamandan tasarruf etmesini amaçlamaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu