GenelSosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp Çoklu Hesap Özelliği Nasıl Kullanılır, İşte Cevabı

WhatsApp için çoklu hesap kullanma özelliği geçtiğimiz yıl sonuna doğru gelmişti. Peki bu özelliği nasıl kullanabiliriz?

WhatsApp geçtiğimiz yıl Ekim ayı ortasında çoklu hesap kullanma özelliği gelmişti. Dünyanın en çok kullanılan sosyal mesaj uygulaması olan WhatsApp için bu özellik uzun zamandır bekleniyordu. Bu özellik WhatsApp uygulamasında aynı anda iki hesap çalıştırmanıza olanak tanıyor ve bunlar arasında geçiş yapmanızı sağlıyor. Bu haberimizde yalnızca Android kullanıcıları için sunulan bu özelliği nasıl kullanabileceğiniz anlattık.

WhatsApp Çoklu Hesap Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Çoklu hesap özelliğini kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Öncelikle WhatsApp uygulamasında sağ üstte üç noktaya tıklayarak en alttaki Ayarlar sekmesine tıklayın.
  2. Ardından ‘Hesap’ bölümüne giderek aşağı kısımda ‘Hesap Ekle’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
  3. Daha sonra kullanmak istediğiniz numarayı girerek gelen şifreyi girin.
  4. Bu adımları takip ederek 2. WhatsApp hesabınızı girerek aktif olarak kullanabilirsiniz.
  5. Hesap değiştirmek için profil resminizin solundaki simgeye tıklayarak aşağıya doğru olan oka tıklayarak diğer hesabınıza geçiş yapabilirsiniz.

WhatsApp’ta İkinci Hesap Nasıl Kaldırılır?

Herhangi bir sebepten dolayı WhatsApp’a kurduğunuz ikinci hesabınızı kaldırmak isterseniz ‘Ayarlar’ sekmesine tıkladıktan sonra ‘Hesap’ seçeneğine basabilirsiniz. Aşağı kısımdan ‘Hesabı Sil’ seçeneğine basarak kaldırmak istediğiniz hesabınızı silebilirsiniz.

Her iki WhatsApp hesabından gelen bildirimler, bildirimin hangi hesapta olduğu konusunda sorunlara neden olabilir. Ancak WhatsApp gizlilik ayarlarında bildirimleri düzenleme ve değiştirme seçeneği bulunmaktadır. Dilerseniz her iki hesap için de farklı bildirim sesleri ayarlayabilirsiniz. Bunun dışında gizlilik ayarlarınızda farklı bir profil resmi, farklı hesap durumu belirleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu