AndroidGüncel Teknoloji HaberleriiOSWhatsApp

WhatsApp Nihayet HD Kalitesinde Fotoğraf Gönderimini Sağlıyor

WhatsApp, Androoid ve iOS uygulamalarının beta versiyonlarında HD kalitesinde fotoğraf gönderimini sağlamaya başladı.

Dünyanın önde gelen mesajlaşma platformlarından biri olan WhatApp, kullanıcılar için en büyük sorunlardan biri olan düşük kalitede fotoğraf gönderim deneyimini sonunda geliştiriyor. WhatsApp ‘ın iOS ve Android beta uygulamaları son güncelleme ile birlikte artık kullanıcıların orijinal boyutlarını korurken yüksek kaliteli (HD) fotoğraf göndermelerine olanak tanıyor.

Yenilik ile birlikte gelişmiş fotoğraf kalitesi ve daha zengin bir medya paylaşım deneyimi sunma amaçlanıyor. HD kalitesinde fotoğraf gönderimi şu an beta test kullanıcıları ile sınırlı olsa da, önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kitleye ulaşması bekleniyor.

Son WhatsApp beta güncellemeleri, iOS 23.11.0.76 ve Android 2.23.12.13, fotoğraf kalitesini yönetmek için yeni bir seçenek içeriyor. Kullanıcılar artık görüntüleri paylaşırken “ HD ” seçeneğini seçerek fotoğrafları daha yüksek kalitede göndermeyi tercih edebilecekler. Fotoğrafın boyutu korunurken görüntüye hafif sıkıştırmanın uygulandığına dikkat edilmedi. Bu durum görselin kalitesinde gözle görülür bir iyileşme sağlayacak.

Yüksek kaliteli fotoğraf paylaşım özelliği, kullanıcılar daha büyük boyutlu bir fotoğraf gönderdiklerinde etkinleştirilir olacak. Daha yüksek kalite seçme seçeneği yalnızca bu tür fotoğraflar için görünür ve varsayılan ayar “Standart kalite” olarak kalır. Sonuç olarak, kullanıcılar iyileştirilmiş kalitede bir fotoğrafı her paylaşmak istediklerinde HD seçeneğini manuel olarak seçmelidir. Bir fotoğraf “yüksek kalite” seçeneği kullanılarak gönderildiğinde, mesaj balonuna eklenen özel bir etiketle işaretlenir. Bu, alıcıların gelişmiş kalitede gönderilen fotoğrafları tanımasını kolaylaştırır.

Bu özellik şu anda konuşmalarda paylaşılan resimlerle sınırlı olsa da, video paylaşımı veya durum güncellemelerini kapsamaz. Videoların daha yüksek kalitede gönderilmesi, yine de bunların belge olarak gönderilmesini gerektirir. Ancak WhatsApp, medya paylaşım yeteneklerini geliştirmek için aktif olarak çalışıyor ve gelecekteki güncellemelerin bu sınırlamaları ele alması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu