Xiaomi 14 Pro Kamera Paketiyle Sıçrama Yapacak!

Yılın en çok eklenen amiral gemisi telefonlarından olan Xiaomi 14 Pro için 50 mp çözünürlüğünde üçlü kamera paketine sahip olacak.

Xiaomi markasının merakla beklenen yeni amiral gemisi 14 Pro modeli hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. 13 Pro ile çok konuşulan firma yeni modeli için çalışmalarını hızlandırmış durumda.  Daha yüksek çözünürlüklü ekran, şık tasarım ve daha büyük kamera sensörü gibi etkileyici özelliklere sahip olması beklenen telefon ile ilgili Digital Chat Station yeni bir bilgi paylaştı.

14 Pro Render Görüntüsü
14 Pro Render Görüntüsü

Xiaomi 14 Pro Kamera Performansı Level Atlayacak

DCS’nin sızıntı haberine göre Xiaomi 14 Pro modelinde  f/1.4 ile f/4.0 arasında değişen diyafram açıklığına sahip 50 megapiksel 1/1.28” ana kamera sensörüne sahip olacak. Bu sensör teknolojisi 13 Pro modelinde kullanılmadı ve sadece 13 Ultra modelinde kullanılıyor. Kamera performansıyla Samsung ve iPhone gibi markalarla yarışmak isteyen firma bu alana sağlam yatırımlar yapıyor. Değişken diyafram açıklığı ile akıllı telefon kamerasının düşük ışık koşullarında bile çok fazla ışık almasına olanak tanıyacak.

Ana kameranın yanında 2 adet sensör ile birlikte toplamda 3 adet 50 mp arka kameraya sahip olacak. Son zamanlarda amiral gemisi telefonlarda görmeye alıştığımız devasa 1 inç sensörleri 14 Pro modelinde de kullanılacak. Ana kameranın devasa 1 inç Sony IMX9xx serisi sensöre sahip olacağını sızan bilgiler arasında bulunuyor.

Ekran tarafında 2K çözünürlüğe ve gözü yormayan yeni bir ekran teknolojisine sahip olacağı belirtildi. Ek olarak cihazın yüksek yoğunluklu 4860mAh bataryaya ve haptik için büyük bir X ekseni motoruna sahip olması bekleniyor.

Henüz tanıtılmayan Snapdragon 8 Gen 3 modelinin bu telefonda kullanılması bekleniyor. iiPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılan titanyum çerçeveninin 14 Pro modelinde de kullanılacağı sızan bilgilerin içerisinde bulunuyor. Son olarak cihaz kasım ayında piyasaya sürülecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu