Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji Haberleri

Xiaomi 14 Pro Özelinde Beklentiler Suya Düştü

Xiaomi 14 Pro bekleyenlerin maalesef bu beklentilerini rafa kaldırması gerekecek. Zira Xiaomi'nin cihaz hakkında şaşırtıcı bir kararı var.

Xiaomi’nin en yeni amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 14, 25 Şubat’ta dünya çapında satışa sunulacak. Techmaniacs’tan yeni bir sızıntıya göre akıllı telefonun 12GB RAM ve 512GB depolama modeli için Yunanistan’da başlangıç fiyatı 1.099€ olacak. Fakat Xiaomi 14 Pro modeli için haberler kötü.

Bu, geçen yıl 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla 999 Euro’dan başlayan Xiaomi 13’ün fiyatına göre bir artış. Ve ne yazık ki, Xiaomi’nin Çin dışında RAM konusunda o kadar cömert olmadığı görülüyor.

512 GB depolama alanına (veya daha fazlasına) sahip Çin Xiaomi 14 modelleri, etkileyici bir 16 GB RAM’e sahiptir, ancak sızıntı, 512 GB varyantın 12 GB RAM ile eşleştirildiğini gösterdiğinden, küresel tüketiciler için bu modelin notu düşürülmüş gibi görünüyor.

Öte yandan sızıntı, Xiaomi 14’ün Pro versiyonunun Çin’e özel kalacağı yönündeki daha önceki söylentileri de destekliyor. Bunun nedeni muhtemelen şirketin vanilya modelinin yanı sıra Xiaomi 14 Ultra’yı da piyasaya sürmesi olabilir.

Dolayısıyla Xiaomi, tüketicilerin ya temel Xiaomi 14’ü tercih edeceklerini ya da özelliklerle dolu Ultra’yı tercih edeceklerini iddia ediyor gibi görünüyor. Bu, Xiaomi 14 Pro’yu tüketiciler arasında daha az tercih edilen bir seçenek haline getirebilir.

Ek olarak yakın tarihli bir rapor, Xiaomi 14 Ultra’nın yalnızca 16 GB + 1 TB yapılandırmasıyla geleceği söylenen özel bir titanyum sürümünün geliştirilmekte olduğunu öne sürüyor.

Ayrıca 16 GB+1 TB konfigürasyonunda standart bir modelin de 7299 yuan (~ 1.000 ABD Doları) fiyat etiketinden başlaması bekleniyor, ancak titanyum sürümün en az 500 yuan (~ 70 ABD Doları) kadar daha pahalıya mal olması bekleniyor.

Ne olursa olsun, hem vanilya hem de Ultra modelleri, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, Leica ortak tasarımı kamera ve yüksek çözünürlüklü AMOLED ekran gibi amiral gemisi özellikleriyle gelecek. Yeni ayrıntılar ortaya çıktıkça sizi Xiaomi 14 serisi hakkında bilgilendireceğimizden emin olacağız.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu