Akıllı TelefonAndroidXiaomi

Xiaomi 14 Pro Bekleyenlere Kötü Haber

Xiaomi'nin Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili amiral gemisi telefonu Xiaomi 14 Pro görünüşe bakılırsa Çin pazarına özel kalacak.

 Xiaomi kısa süre önce küresel pazarlar için Xiaomi 14 serisini 25 Şubat’ta duyuracağını doğruladı. Hatırlamak gerekirse, Xiaomi 14 ve 14 Pro, Ekim 2023’te Çin’de duyurulmuştu. Şirket, küresel pazara yönelik teaser’ında “seri” kelimesini kullandığından, markanın her iki telefonu da söz konusu tarihte küresel pazarlar için duyurması bekleniyor. Ancak GSMChina tarafından hazırlanan yeni bir raporda Xiaomi 14 Pro modelinin global olarak piyasaya sürülmeyeceği belirtiliyor. Şirket, söz konusu tarihte Pro modeli yerine Xiaomi 14 Ultra’yı global çapta tanıtacak.

Aşağıda Xiaomi’nin dün yayınladığı teaser görüntüsü yer alıyor. Görselde gösterilen dairesel kamera modülü, 14 ve 14 Pro’nun kamera modülü tasarımıyla eşleşmiyor ancak dairesel kamera modülüne sahip olduğu söylenen 14 Ultra’yı akla getiriyor.

Xiaomi 14 Pro Çin’e Özel Kalacak

Xiaomi 14 serisi için geri sayımın yer aldığı bu sayfanın URL’sinde, dahili model numaralar olan “N1N3″ten bahsediliyor. 14, 14 Pro ve 14 Ultra sırasıyla N1, N2 ve N3 dahili model kodlarına sahiptir. URL’de yalnızca N1 ve N3’ten bahsedildiği için 25 Şubat’ta yalnızca Xiaomi 14 ve 14 Ultra’nın piyasaya sürüleceği anlaşılıyor. Yani 14 Pro küresel olarak piyasaya sürülmeyebilir.

14 Pro, serinin standart modeline göre daha büyük bir ekran ve daha büyük bir pil sunmakta. Teknik özelliklerin geri kalanı her iki telefonda da neredeyse aynı. Dolayısıyla şirketin Pro versiyonunu atlayıp onun yerine 14 Ultra’yı piyasaya sürmeye karar vermiş olduğu tahmin ediliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu