Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriTeknolojiXiaomi

Xiaomi 14 Pro Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

Xiaomi markasının amiral gemisi 14 Pro serinin küresel lansmanı yapılacak ve lansmanda bizleri 'Pro' modeli özelinde kötü bir haber bekliyor.

Teknolojinin önde gelen markalarından olan Xiaomi, 26 Eylül tarihinde 14 serisini tanıtmıştı. Telefon tanıttıktan sonra Çin lansmanında sonra genelde küresel lansman yapan firma, 12 ve 13 serisinin tüm modellerini ülkemizde satışa sunmuştu. 14 serisiyle birlikte büyük bir yankı uyandıran ve çıktığı günden beri Çin’de satış rekorları kıran seri için şimdi küresel lansman bekleniyor. Fakat son gelen raporlara göre Xiaomi 14 Pro modelinin küresel pazara sunulmayacağını gösteriyor.

Xiaomi 14 Pro Küresel Çıkış Yapmayarak Çin’e Özel Olabilir

Bilindiği gibi 14 serisiyle birlikte firmanın MIUI arayüzünün yerine geçecek HyperOS’u tanıtmıştı. İlk olarak 14 serisine gelen arayüz, sürekli gelişerek firmanın MIUI ile yaşadığı bazı ufak tefek arayüz sorunlarını gidermeye çalışyıor. Fakat Xiaomi 14 modelinin aksine 14 Pro modelinin global HyperOS versiyonu için bir yazılım geliştirmesi bulunmuyor. Veri tabanlarında düz model için yazılım kodları görülse de 14 Pro modeli için böyle bir bilgiye rastlanmadı.

Xiaomi 14 Pro küresel
Xiaomi 14 Pro küresel

2024 yılının ocak ayında 14 Ultra modelinin globale çıkacağı varsayılırsa kullanıcıların ara model olarak 14 Pro’yu tercih etmeme ihtimaline karşı böyle bir önlem alınabilir.

Henüz şirket tarafından böyle bir açıklama gelmedi fakat 14 Ultra’nın küresel pazarda satılma ihtimali 14 Pro’nun yalnızca Çin’e özel olacağını güçlendiriyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu