WhatsApp Web Beklenen Özelliğe Kavuşuyor!

Yeni bir rapora göre WhatsApp Web üzerinden artık arama gerçekleştirilebilecek. Bu gelişme uygulamayı daha kullanışlı hale getirecek.

Son dönemde WhatsApp’ın mobil uygulamasında dikkat çeken gelişmelerin yaşandığını görüyoruz. Bunlardan biri olan anket özelliği Android ve iOS kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Eğer hala anket özelliği size ulaşmadıysa Play Store ya da App Store üzerinden uygulamayı güncellemeyi unutmayın. WhatsApp’ın beta sürümlerini inceleyerek olası yenilikleri daha önceden duyuran WABetaInfo sitesi, WhatsAppl Web sürümünde dikkat çeken bir yeniliği fark etti. Halihazırda uygulamanın masaüstü beta sürümünde sesli / görüntülü arama işlevinin test edildiği görüldü.

WhatsApp Web Sesli / Görüntülü Arama Özelliğine Kavuşuyor

Sitenin bilgi portalına göre yakın gelecekte, Skype, Zoom ve Telegram kullanıcıları tarafından zaten kullanılan telefon defteri özelliği çok yakında WhatsApp’a dahil edilecek. Alt bölümdeki görselden de fark edeceğiniz üzere WhatsApp Web’de bir kenar çubuğu ortaya çıkacak. Bu alan üzerinde arama, mesaj ve durumları gösteren simgeler bulunuyor.

Arama bölümü seçildiğinde muhtemelen bu bölümde sesli ve görüntülü olmak üzere iki seçenek belirecek. WhatsApp’ın sesli / görüntülü arama özelliğini masaüstü sürümüne ne zaman getireceği henüz bilinmiyor. Analistler, böyle bir özelliğin yayınlanmasının ardından WhatsApp’ın geniş abone tabanı nedeniyle Zoom ve Skype ile daha etkin rekabet edebileceğini öne sürüyor. 2022 itibariyle, dünya çapında 2 milyardan fazla insan yeşil uygulamayı kullanıyor.

Aynı sitenin yakın zamanda ortaya çıkardığı bir başka bilgiye göre WhatsApp’ın masaüstü sürümü için bir ekran kilidi hazırlanıyor. WhastApp’ın mobil uygulamasına girişte para ya da yüz kilidi atamak mümkün. Masaüstü sürüme girişte ise ne yazık ki herhangi bir güvenlik işlevi bulunmuyordu. Yeni özellikle birlikte artık masaüstü sürüme de bir şifre ile girilebilecek.  

Başa dön tuşu