Akıllı Telefon Kasım 18, 2022 9:22

WhatsApp Anket Özelliğini Herkes İçin Kullanıma Sundu

WhatsApp Anket Özelliğini Herkes İçin Kullanıma Sundu

WhastApp bir süredir beta kullanıcılarda test ettiği Anket özelliğini herkes için yayınladı. Bakalım anket özelliği neler sunuyor.

WhatsApp, Anket özelliğini bir süreden beri test ediyordu. Özellik artık resmi olarak tüm dünyadaki kullanıcılara sunulmaya başlandı. Uygulamayı en son sürüme güncelledikten sonra yeni eklenen özelliğe hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

WhatsApp Anket Herkes İçin Kullanımda

WhatsApp uygulamasının kararlı sürümü, daha önce yalnızca beta sürümde bulunan anket özelliğini artık içeriyor. Hem grup sohbetleri hem de bire bir kişisel görüşmeler bu özelliği desteklemekte. Anket özelliğinin nasıl çalıştığından söz edelim. Bu işlev dahil edilecek 12 adede kadar seçeneğe sahip. Ancak, kişi isterse daha az şık da ekleyebilir. Anket en az ise 2 seçenekli olmak zorunda.

Oylama söz konusu olduğunda, her kullanıcı istediği sayıda seçeneği seçmekte özgür. Kullanıcı ayrıca yalnızca bir seçeneği de seçebilir. Kullanıcının yaptığı tercihi değiştirme konusunda ise herhangi bir sınırlama yoktur. Oy verdiği seçeneği anket sona ermeden istediği zaman değiştirebilir. WhatsApp’a henüz dahil olan anket özelliği bu şekilde çalışacak.

WhatsApp uygulamasını açın ve bir anket başlatmak için bir grup sohbetine veya bireysel bir sohbete gidebilirsiniz. Android cihaz kullanıyorsanız, “ek” düğmesine ve bir iOS cihaz kullanıyorsanız, “+” simgesine tıklayın. Burada “Anket” seçeneğine tıklayıp hemen sorunuzu hazırlayabilirsiniz. Soruyu ve yanıt şıklarını ekledikten sonra anketi gönderebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.