GenelSosyal MedyaWhatsApp

Telegram’ın Sevilen Arama Özelliği WhatsApp Web İçin Yolda!

WhatsApp Web, kullanıcı gizliliğini artırmak için Telegram'da bulunan bir arama özelliğini platforma getirmeye hazırlanıyor.

30 Aralık 2023 13:52

WhatsApp kullanıcıları yıllardan beri önemli bir özelliğin eksikliğini yaşıyor. Telefon numarasına sahip olmadan kullanıcı arama yapma özelliği Telegram’da bulunuyor. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta bu özelliğin bulunmaması önemli bir eksiklik. Meta, WhatsApp Web uygulamasında geçerli olmak üzere telefon numarası olmadan kullanıcı arama özelliği üzerine çalışıyor. Bu sayede birinin telefon numarasına gerek duymadan birini arayabileceksiniz. Daha önce Android platformu üzerinde bu özellik üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Şimdi ise WhatsApp Web’e geleceği bildirildi.

WhatsApp Web İçin Kullanıcı Adıyla Arama Özelliği Yolda

Bu özellik WhatsApp özelliklerini genelde ilk paylaşan platform olan WABetaInfo tarafından hazırlanan bir raporda yer aldı. Şu an bir kişiye mesaj atabilmeniz için o kişinin telefon numarasına ihtiyacınız var. İddia edilen özellik, kullanıcıların numaralarını paylaşmak istemedikleri kişilerle paylaşmaya zorlamadan başkalarıyla bağlantı kurmalarına yardımcı olacak.

Kullanıcı adı tabanlı arama özelliğiyle gizliliğin artırılarak kişisel bilgilerden ödün verilmeden güvenli iletişim kurulmasına imkan tanıyacak. Fakat bu özellik rakip platform olan Telegram’da zaten mevcut. Yeni rapor, bu özelliğin gelecekteki bir güncellemeyle WhatsApp Web kullanıcıları için de mevcut olmasının beklendiğini iddia ediyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu