Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriWhatsApp

WhatsApp Sohbet Kilidi Herkes İçin Kullanıma Sunuldu

Bir süre önce sadece beta kullanıcılarına açık olan WhatsApp Sohbet Kilidi şimdi uygulamayı kullanan herkese açılıyor. İşte yeni özelliğin detayları...

1 Aralık 2023 07:30

WhastApp, Mayıs 2023’te kullanıcılara gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı amaçlayan bir özellik olan “Sohbet Kilidi”nin tanıtımını yaptı.  WhatsApp, şimdi bu özelliği tüm kullanıcılar için genişletirken, sohbetler için ekstra bir koruma katmanı sunan “Gizli Kod”u uygulamaya koydu. Bu özellikle birinin telefonunuza erişmesi veya telefonunuzu başka bir kişiyle paylaşmanız durumunda sohbetlerin görünürlüğünü daha da zorlaştırıyor.

Kullanıcılar artık telefon kilit açma kodlarından farklı, bir şifre belirleyebilir ve kilitli sohbetleri için ek bir güvenlik katmanı sağlayabilir. Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listesinden gizleme seçeneği başka bir gizlilik düzeyi ekler.

Kullanıcılar bu sohbetleri yalnızca arama çubuğuna gizli kodu girerek veya sohbet listesinde görüntüleyerek bulunabilir hale getirmeyi seçebilirler. Süreci basitleştirerek yeni bir sohbeti kilitlemek artık uzun basış eylemiyle gerçekleştiriliyor ve sohbet ayarlarında gezinme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

WhatsApp yeni özellik hakkında blog sayfasından şu açıklamalarda bulundu:

WhatsApp Sohbet Kilidi İçin Gizli Kodla Tanışın

Geçtiğimiz aylarda, insanların hassas konuşmalarını korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ni kademeli olarak kullanıma sunduk. Bugün, bu sohbetleri korumanın ve birisi telefonunuza erişebildiğinde veya telefonunuzu bir başkasıyla paylaştığınızda bu sohbetlerin bulunmasını zorlaştırmanın ek bir yolu olan gizli kodu kullanıma sunuyoruz.

Gizli kod sayesinde artık kilitli sohbetlerinize ekstra bir gizlilik katmanı eklemek için telefonunuzun kilidini açarken kullandığınızdan farklı olan benzersiz bir şifre belirleyebileceksiniz. Kilitli Sohbetlerinizin sadece gizli kodunuz arama çubuğuna yazıldığında keşfedilebilmesi için, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyebileceksiniz. Bu sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa bunların sohbet listenizde görünmeye devam etmesini seçebilirsiniz. Kilitlemek istediğiniz yeni bir sohbet olduğunda, artık sohbetin ayarlarına gitmek yerine kilitlemek için sohbete uzun basabilirsiniz.

Topluluğumuzun Sohbet Kilidi’ni sevmesinden memnuniyet duyuyoruz ve gizli kodun onlara daha da faydalı olacağını umuyoruz. Gizli kod bugün kademeli olarak kullanıma açılıyor ve önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanılabilir olacak. İnsanların gizliliklerini korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ne yeni işlevler kazandırmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Siz de lütfen düşüncelerinizi bize iletin.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu