WhatsApp Sohbet Kilidi Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp beklenen bir özelliği daha kullanıma sundu. WhatsApp sohbet kilidi ile dilediğiniz sohbetleri korumaya alabileceksiniz.

WhatsApp, kullanıcılara gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için “Sohbet Kilidi” adlı yeni bir özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Sohbet Kilidi, kullanıcıların en samimi konuşmalarını bir PIN veya parmak iziyle korumalarına olanak tanır. Bununla, yalnızca kullanıcı bu konuşmalara erişebilecek.

Şirket, özelliği geçen ay geliştirmeye başladı ve ayrıca WhatsApp beta çalıştıran bazı Android kullanıcılarına sunmaya başladı. Yeni özelliğe ilişkin WhatsApp’ın blog sayfasından yaptığı açıklamanın detaylarına bakalım.

WhatsApp Sohbet Kilidi Özelliği Duyuruldu

Mesajlarınızın gizliliğini ve güvenliğini korumanıza yardımcı olacak yeni yollar bulmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bugün, en samimi sohbetlerinizin gizliliğini korumak için fazladan bir güvenlik katmanı eklemenize olanak tanıyan Sohbet Kilidi adını verdiğimiz yeni bir özelliği kullanımınıza sunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bir sohbeti kilitlemek, bu yazışmayı gelen kutusundan çıkarır ve yalnızca cihazınızın parolasıyla veya parmak izi gibi biyometrik bilgilerle erişilebilen, kendine özel bir klasörün içine yerleştirir. Ayrıca bu sohbetin içeriğini bildirimlerde de otomatik olarak gizler.

Bu özelliğin, bazen telefonlarını ailelerinden biriyle paylaşması gereken kişiler veya telefonunuz başka birisinin elindeyken çok özel bir mesajın geldiği zamanlar için son derece kullanışlı olacağını düşünüyoruz. Bir sohbeti kilitlemek istediğinizde, bire bir sohbetin veya grubun adına dokunup kilitleme seçeneğini açmanız yeterli olacak. Bu sohbetlerin kilidini açmak istediğinizde ise gelen kutunuzu yavaşça aşağı çekin ve telefon parolanızı veya biyometrik bilginizi girin.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca ikincil cihazlar için kilitleme ve sohbetlerinize özel parola oluşturarak telefon şifrenizden farklı bir şifre kullanma gibi yeni özellikler ekleyerek Sohbet Kilidi’ni geliştirmeye devam edeceğiz.

Arkadaşlarınıza kullanıma çıkan Sohbet Kilidi’nden bahsetmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu