WhatsApp Kaybolan Mesajlar Şimdi Daha Kullanışlı

Meta’nın bünyesindeki WhatsApp kaybolan mesajlar özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Son güncelleme ile daha kullanışlı hale geldi.

WhatsApp sohbetlerinde, geçtiğimiz yıl grup sohbetlerindeki ve bireysel sohbetlerdeki mesajların 7 gün sonra otomatik olarak silineceği Kaybolan Mesajlar adlı yeni bir özellik sunulmuştu. Bu yılın başlarında test ettikten sonra , özelliği şimdi 24 saat ve 90 gün seçeneğini de içerecek şekilde genişletiyor. WhatsApp kaybolan mesajlar son güncelleme ile artık daha kullanışlı hale geliyor diyebiliriz. Peki bu yeni kaybolan mesajlar nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp Ayarlarına gidin. Hesap > Gizlilik > Varsayılan mesaj zamanlayıcı‘ya dokunun ve bir süre seçin. (24 saat, 7 gün veya 90 gün) Bu işlemi uyguladıktan sonra kaybolan mesajları WhatsApp’ta kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu özelliğin şimdilik kademe kademe sunulduğunu belirtelim. Eğer Gizlilik bölümünde bu seçeneği göremiyorsanız, uygulamayı güncelleyip OTA üzerinden size de sunulmasını bekleyebilirsiniz.

WhatsApp, uygulama açılana kadar mesajın bir önizlemesinin bildirimlerde hala görüntülenebileceğini söyledi. Kullanıcıların hala iletebileceğini veya kaybolan bir mesajın ekran görüntüsünü alabileceğini ve kaybolmadan önce kaydedebileceğini ve kullanıcıları bilgilendirmediğini ekledi.

WhatsApp Kaybolan Mesajlar

Bu özellikle ilgili olarak Meta’nın bünyesinde yer alan WhatsApp; “Varsayılan olarak kaybolan mesajları açmayı seçen kişiler için, sohbetlerinizde insanlara bunun seçtiğiniz varsayılan mesaj olduğunu söyleyen bir mesaj görüntüleyeceğiz. Bu, kişisel bir şey olmadığını açıkça ortaya koyuyor. İleriye doğru WhatsApp’ta herkesle nasıl iletişim kurmak istediğiniz konusunda yaptığınız bir seçim. Tabii ki, kalıcı kalmak için belirli bir sohbete ihtiyacınız varsa, sohbeti geri çevirmek kolaydır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu