Akıllı TelefonAndroidSamsung

One UI 6.1 Pil Sorunu Başka Modellere de Sıçradı

One UI 6.1 güncellemesinin ardından bazı modellerde oluşan pil sorunu şimdi Samsung'un katlanabilir telefonlarını etkilemeye başladı.

Samsung geçtiğimiz hafta, Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 için merakla beklenen One UI 6.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme, Samsung’un katlanabilir telefonlarına yapay zeka destekli birçok özellik getirdi. Ancak pil ömrünün kısalması gibi bazı sorunları da beraberinde getirmiş görünüyor. One UI 6.1 güncellemesiyle gelen pil sorunu nedir ne değildir göz atalım.

Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5, One UI 6.1 ile daha yüksek pil tüketimiyle karşı karşıya

Birden fazla Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 kullanıcısı, One UI 6.1 güncellemesini yükledikten sonra telefonlarının daha fazla pil tüketimi yaşamaya başladığını bildiriyor. Kullanıcılara göre katlanabilir telefonlar, güncelleme yayınlanmadan öncekine benzer pil kullanım süresini vermiyor. SamMobile sitesi, kendi kullandıkları Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 modellerinde de benzer şekilde aşırı pil tüketimi sorununun yaşandığını aktarıyor.  

Samsung bu sorunu henüz resmi olarak doğrulamadı, ancak birçok kişi sosyal medya platformlarında ve Samsung Topluluk Forumu’nda bu konuda şikayette bulunmaya başladığı. Marka muhtemelen bu sorunu da kısa süre içerisinde gündemine alacak. Bu sorunu da diyoruz, zira One UI 6.1 sonrası Galaxy S23 serisinde oluşan parmak izi okuma sorunu resmi olarak doğrulandı ve bir sonraki güncellemede çözüme kavuşturulacak. Öte yandan Galaxy S23 kullanıcıları güncelleme sonrasında cihazlarının aşırı ısındığında da şikayetçi. Yine bu soruna yönelik de iyileştirmelerin sağlanması bekleniyor. 

One UI 6.1 güncellemesi Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 modellerine çok sayıda yapay zeka özelliği getirdi. Dileriz Samsung oluşan bu sorunları kısa süre içerisinde bir güncelleme ile çözer. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
6
+1
2
+1
1
+1
6

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu