Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriLGTeknoloji

LG G6 beklenenden önce gelebilir!

LG kısmen modüler bir tasarıma sahip olan G5 modelinden bir hayli umutluydu. Ancak kasa yapısının kullanıcılar nezdinde pek de kabul görmemesi ve bazı ülkelerdeki yüksek fiyat nedeniyle telefonun satış rakamları itibariyle hayal kırıklığı yaşattığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bir yılı daha tamamlamak üzereyiz ve birçok amiral gemisi akıllı telefon için ürün döngüsü tamamlanmak üzere. G5 modelini bu yıl şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtan LG gelen haberlere göre G6 modelinin hazırlıklarına başlamış durumda. Hatta Güney Kore medyasına göre LG G6 beklenenden daha önce satışa sunulacak.

LG G6

G6 modelinin tanıtım tarihinin erkene alınması beklenmiyor. Telefon büyük olasılıkla şubat sonunda düzenlenecek MWC 2016 etkinliğinde sahne alacak. Ancak ticari kaygıları göz önünde bulunduran LG, telefonu hızlı bir şekilde piyasaya sunmak istiyor.

LG G5 modeli şubat ayında tanıtılmasına karşın telefonun dünya piyasalarında yaygın şekilde satışa sunulması nisan ortalarını bulmuştu. Galaxy S7 ve S7 edge etkinlikte tanıtılmalarına rağmen birkaç hafta içerisinde satışa sunulmuş ve kullanıcılardan yoğun ilgi gören telefonlar oldu.

LG G6 Özellikleri

G5’teki modüler tasarımdan kullanıcıların pek haz etmediği ortada. V20 modelinde modüler tasarıma veda eden LG’nin G6 modelinde modüler tasarımı bir kez daha benimsemesi beklenmiyor.  Bu defa suya ve toza karşı dayanıklı bir kasanın yer alacağı iddia edilen telefonda öne çıkan başlıca özelliklerin şu şekilde olması bekleniyor;

*5,2 – 5,3 inç yeni nesil IPS LCD ekran

*Snapdragon 830

*64 GB arttırılabilir hafıza

*6 GB RAM

*2 adet 16 megapiksel arka, 12 megapiksel ön kamera

*3600 mAh pil gücü

*İris tarayıcısı

*Android 7.0

 

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S8 ile ilgili yeni bilgiler geldi!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu