GenelGüncel Teknoloji HaberleriiOSMobiroller

iOS 18 sadece iPhone’lara yaramayacak! İşte AirPods için gelecek yeni özellikler

iOS 17 ile birkaç yeni özelliği AirPods'lara getiren Apple, iOS 18 ile bunu bir adım daha ileriye taşıyacak. İşte önümüzdeki hafta AirPods'lara gelecek yenilikler.

Apple cephesinde bu hafta oldukça hareketli gerçecek. Aslında sadece bu hafta değil, aynı zamanda eylül ayında da Cupertinolu teknoloji devinin iPhone 16 lansmanı gerçekleşecek.

Bunun öncesinde ise bizleri bekleyen yeni yazılımlar var. WWDC 2024 etkinliği 10 Haziran 2024 TSİ 20:00’da başlayacak ve iOS 18’in yanı sıra, iPadOS 18 ve diğer güncellenen işletim sistemleri tanıtılacak. Elbette etkinlikte odak noktası iOS 18 olacak. Çünkü  milyonlarca iPhone kullanıcısını bekleyen sürpriz özellikler var. Ancak bunlarla sınırlı kalmayacak. iOS 18 aynı zamanda AirPods kulaklıklar içinde yepyeni özellikler sunacak.

AirPods’lar iOS 18 ile yepyeni özelliklere kavuşacak

Geçen yıl iOS 17 güncellemesi ile hem iPhone’lar hem de AirPods’lar birbirinden harika özelliklerle güncellendi. iOS 18 güncellemesinde de benzer senaryo görülecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da AirPods’ları bekleyen önemli yenilikler var…

9to5mac.om‘un haberine göre iOS 18, AirPods’lar için çok kapsamlı olmasa da bazı yeni özellikler getirecek.

Bloomberg yazarı Mark Gurman, WWDC etkinliğine ilişki yeni raporunda, AirPods’lara gelecek bazı özellikleri paylaştı. Gurman, kulaklıklar için gelecek yenilikler için şu ifadeleri kullandı:

”Apple’ın AirPods’unda yeni bir işitme testi özelliği için de destek olacak. Kulaklıklar yeni bir işitme cihazı özelliğine de kavuşuyor, ancak bu yılın ilerleyen dönemlerine kadar duyurulmayabilir… Yeni AirPods geliştirmeleri, bu yılın ilerleyen dönemlerinde çıkacak birden fazla yeni modelin temelini oluşturacak.”

Gurman’a göre AirPods’a gelecek özelliklerden biri yeni bir işitme teti ve işitme cihazı. Detaylarına çok fazla değinmeyen Gurman, Apple’ın sunacağı tek iyileştirmelerin bunlar olmadığını fakat iki özelliğin de önemli olacağından bahsetti. İşitme testinin nasıl çalıştığına dair Gurman’ın tahminleri ise şöyle:

”Şirket, AirPods’un bir kişinin ne kadar iyi duyabildiğini belirlemesini sağlamak için farklı tonlar ve sesler çalacak yeni bir işitme testi özelliği üzerinde çalışıyor. Amaç, Apple Watch EKG uygulamasının kalp sorunlarını kontrol etmesine benzer şekilde, kullanıcıların işitme sorunlarını taramasına yardımcı olmak.”

İşitme cihazı özelliği, yılın ilerleyen dönemlerine kadar kullanıma sunulmuş olacak. Muhtemelen yeni çıkacak AirPods 4 ve AirPods Max 2 ile birlikte çıkış da yapabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu