AppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPadiPhoneTeknoloji

Apple Ekosistemine Yeni ‘Parolalar’ Uygulaması Getiriyor

Apple sızıntısı güvenilir kaynak olan Bloomberg'den Mark Gurman, Apple'ın yeni 'Parolalar' uygulaması üzerinde çalıştığını ifade etti.

Bloomberg’in raporuna göre Apple, kullanıcıların giriş bilgilerini yönetmelerine yardımcı olmak için yeni bir ‘Parolalar’ uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu uygulamanın önümüzdeki hafta Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2024) etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Apple Yeni ‘Parolalar’ Uygulaması iOS 18 ile Kullanıma Sunacak

Yeni gelecek uygulamanın iOS 18 ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Apple zaten iCloud Anahtar Zinciri’ni kullanarak parolaları iPhone, iPad ve MacBook’a kaydediyor. Yeni uygulamayla birlikte şifreler aynı şekilde senkronize edilecek. Fakat şifreler ve bilgiler kategorilere ayrılacak.  Konuyla ilgili Mark Gurman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Uygulama, kullanıcı giriş bilgilerinin bir listesini içeriyor ve detayları hesaplar, Wi-Fi ağları ve Passkey’ler gibi farklı kategorilere ayırıyor. Vision Pro ve Windows bilgisayarlarda da çalışacak yeni uygulama, oturum açma ekranında giriş bilgilerini (web sitelerine veya uygulamalara) otomatik olarak doldurabilir. Ayrıca doğrulama kodlarını destekleyebilir ve Google Authenticator uygulamasına benzer bir kimlik doğrulama uygulaması olarak da hizmet verebilir.”

Uygulamanın Windows desteği de bulunacak fakat Android ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu