Google Bard Level Atlıyor!

Google Al tarafından geliştirilen konuşma robotu Bard için gerçek zamanlı yanıt verme ve yanıtı atlama özelliği geliyor.

Yapay zekanın gelişmesiyle birlikte firmalar bu alana yönelmeye devam ediyor. Google tarafından geliştirilen yapay zeka konuşma robotu Bard için yeni özellikler yolda. Yanıtların kullanılabilirliğini ve kalitesini arttırmaya yardımcı olan bu özelliklerle birlikte Bard bir üst lige çıkacak.

Google Bard İçin Gerçek Zamanlı Yanıt Verme Özelliği Geliyor

Google, yapay zeka sohbet robotu Bard’ı sürekli güncelliyor. Geçtiğimiz aylarda büyük bir güncelleme gelen sohbet robotu için şu değişiklikler yapılmıştı:

”Paylaşılan sohbetleriniz artık yüklenen resimleri destekliyor. Resim içeren istemlerin olduğu bir görüşmeyi paylaştığınızda, resimler artık sohbeti paylaştığınız kullanıcılar tarafından da görülebilecek. İsteminize resim eklemek, yaratıcılığınızı bir üst seviyeye çıkarabilir. Artık diğer kullanıcılar da isteminizde kullandığınız resmi görebildiğinden yaratıcılık sürecinizi daha iyi değerlendirebilir ve Bard ile konuşmaya istedikleri şekilde devam edebilirler.” 

Google Bard LaMDA dil modelini kullanıyor. Yapay zeka desteğiyle kullanıcıların sohbet etmesine imkan tanıyan bu robot, insanların gündelik sorularına yanıt veriyor. Yeni gelen güncellemeyle birlikte sorunuza tek seferde yanıt vermek yerine gerçek zamanlı yanıt verme imkanı sağlıyor. Eğer istediğiniz cevabı vermediği zaman yanıtı atla diyerek farklı seçenek sunabilecek.

Kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek amacıyla Google, zamandan tasarruf etmek için “Yanıtı Atla” düğmesini kullanıma sundu.

OpenAl firmasının geliştirdiği ChatGPT uygulamasına rakip olma yolunda çok emin adımlarla ilerleyen Google Bard, kullanıcıların geri bildirimlerine önem vererek uygulama üzerinde sürekli yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu