GoogleGüncel Teknoloji HaberleriYapay Zeka

Google Bard’ın İsmi Değişti: İşte Google’ın Yeni Yapay Zeka Programı

Google Bard yapay zeka sohbet robotunun ismi değiştirilerek Gemini oldu. İşte Google'ın yeni yapay zeka programı...

10 Şubat 2024 08:50

Google genellikle kafa karıştırıcı derecede farklı uygulama ve programlara sahip. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Google’ın yapay zeka sohbet robotu Bard, isim değişikliği yaptı. Google Bard uygulaması artık Gemini olarak değiştirildi. Google’ın artık tüm yapay zeka programı Gemini’den ibaret olacak. Android için ayrı bir Gemini uygulaması olacak ve iOS kullanıcıları ise Gemini’a Google uygulamasıyla erişim sağlayacak. Ayrıca Google’ın en büyük ve yetenekli sürümü olan Gemini Ultra 1.0’ın da halka sunulacağı duyuruldu.

Google Bard İsim Değiştirdi, Gemini Oldu

Gemini Ultra, akıl yürütme, talimatları takip etme, kodlama ve yaratıcı işbirliği konularında çok daha yetenekli yeni bir deneyim sağlayacak. Yeteneklerini test etmek için matematik, fizik, tarih, hukuk, tıp gibi 57 konunun birleşimini kullanan MMLU (büyük çoklu görev dil anlayışı) konusunda alanında uzman insanlardan daha iyi performans gösteriyor. Bu gerçekten heyecan verici.

Google Bard Gemini

Gemini Ultra’yı kullanmak için Al Premium planını seçmeniz gerekiyor. İlk 2 ay kullanılacak ücretsiz olacak Al Premium planı sonrasında 719,99 TL olacak. Ayrıca bu Google One Al Premium planı Türkçe desteğine sahip  olacak. Google’ın bütün uygulamaları ile entegre olarak çalışabilecek.

Mobil uygulamaya gelince ‘Hey Google’ sesli komutuyla Android cihazlarda erişim sağlanabilecek. iOS tarafında ise doğrudan Google uygulaması sayesind erişim sağlanabilecek. Mobil uygulamalar önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak. Şimdilik ABD’de ingilizce olarak mobil uygulamalar kullanıma sunuldu. Ülkemizde de kısa sürede kullanıma sunulması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu