Akıllı TelefonAndroidGoogle

Yeni Google Özelliği Bir Süre Diğer Markalara Gelmeyecek

Galaxy S24 serisi ile Google iş birliğiyle tanıtılan 'Circle to Search' özelliği hakkında Samsung bir yorum yaptı.

Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra‘yı duyurmasıyla Samsung, Circle to Search de dahil olmak üzere çok sayıda yapay zeka özelliğini de tanıttı. Bu, Google ile ortaklaşa oluşturuldu ve aslında Google tarafından Samsung etkinliğinin ertesi günü Pixel 8 ve Pixel 8 Pro için de tanıtıldı (ve o zamandan beri kullanıma sunulmaya başlandı).

Circle to Search’ün diğer markaların diğer Android cihazlarına da sunulmaya devam etmesini bekliyorsanız, görünüşe göre bir hayal kırıklığıyla karşı karşıyasınız. Samsung’un kendisine göre, Circle to Search en az Ekim ayına kadar Google ve Samsung cihazlarına özel kalacak.

İşte doğrudan Samsung’un Hollanda’daki kanadından gelen kesin ifadeler:

Circle to Search, 5 Ekim 2024’ten itibaren diğer markaların Android cihazlarında da kullanıma sunulabilir ancak bununla ilgili aktif bir gelişme bulunmamakta.

Bu oldukça büyük bir saçmalık. Google ve Samsung‘un, insanların özellikle bu özellik için bir S24 veya Pixel 8 satın alacağını düşünüp düşünmediğini, değilse de bunun ne anlama geldiğini merak ediyoruz.

Bu, eskiden Apple’ın güvenlikli topluluğundan çok daha açık olduğu söylenen bir ekosistem (Android ekosistemi) için biraz kinci bir his veriyor. Aynısı Android dünyasında da görünmeye başlıyor.

Bu ilk kez de olmuyor; Google ve Samsung da benzer şekilde özellikle giyilebilir cihazlar için Wear OS’nin en son sürümlerini koruyor. Bu davranışa bir anlam veremiyoruz; sonuçta, Google’ın diğer Android cihaz üreticisi ortaklarını kızdırması muhtemel, ancak bunu yapmaya devam ediyor, yani arkasında bir mantık olmalı mı? Ne düşünüyorsunuz?

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu