GenelGoogleGüncel Teknoloji HaberleriYapay Zeka

Google Bard Artık Daha İşlevsel

Google ‘ın LaMDA tarafından desteklenen yapay zeka sohbet robotu Bard, geliştirmelerle yeni özelliklere kavuşuyor.

İlk olarak Mart ayı başında tanıtılan Google’ın yeni LaMDA destekli yapay zeka konuşma robotu Bard, şu ana kadar iki adet geliştirme aldı. I/O 2023 etkinliğinde Google, Bard için şu ifadeleri kullandı: ‘Daha küresel, daha görsel, daha entegre’.

Yeni gelen bir güncellemeyle Bard artık daha performanslı ve işlevsel bir hâl aldı. Matematikte, kodlamada performansı iyileştirilirken, Google E-Tablolar’a yeni bir dışa aktarma özelliği getirildi.

Google Bard Gelişmiş Muhakeme ve Matematik İşlemler İçin Daha İyi Cevaplar Verebiliyor

Bard artık hesaplama ve işleme yeteneğini geliştirmek için ‘örtük kod yürütme’ tekniğini kullanıyor. Bard, arka planda kod çalıştırarak artık matematiksel görevlere, kodlama sorularına ve dize işleme istemlerine daha net ve isabetli yorumlar yapabiliyor.

Yeni güncellemeleri açıklayan Bard Ürün Lideri Jack Krawczyk ve Bard Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Amarnag Subramanya şunları söyledi :

Bard, kod tahmin etme ve çalıştırma adı verilen yeni bir yöntemle matematikte, kod yazmada ve sözcükleri değiştirmede daha iyi hale geliyor. Ayrıca sonuçları Google E-Tablolar’a da gönderebilir. Ancak Bard mükemmel değildir – bazen hiç kod yazmayabilir veya yanlış kod yazabilir veya çalıştırdığı kodu göstermeyebilir. Bu hatalara rağmen, net ve akıllı yöntemlerle yanıt verme konusundaki bu yeni beceri, Bard’ı daha kullanışlı hale getirmek için büyük bir adımdır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu