Akıllı TelefonAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiPhoneMobiroller

Tüm Zamanların En Çok Satan iPhone Modelleri Açıklandı

Apple sessiz sedasız iki milyarıncı iPhone’u sattı. Peki bugüne kadar en çok satan iPhone modelleri hangileri merak ediyor musunuz?

İlk modeli Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs tarafından 29 Haziran 2007’de tanıtılan iPhone serisi, telefon dünyasında bir devrim gerçekleştirdi. Bu derece hassas bir dokunmatik ekran ilk kez iPhone ile birlikte hayatımıza girdi. Gerek iOS işletim sistemi gerekse iPhone tarafındaki donanımsal gelişmeler, bu telefonları dünyanın en çok satan akıllı telefon serisi haline getirmiş durumda. Peki en çok satan iPhone modelleri hangileri merak ediyor musunuz? Yeni bir raporda buna ilişkin önemli bilgiler yer alıyor.

Temmuz 2016’da Apple CEO’su Tim Cook, iPhone serisinin bugüne kadar 1 milyar adet sattığını duyurdu. Neredeyse beş yıl sonra Apple’ın iki milyarıncı iPhone’u sattığı bildirildi. İki milyar satış, 1 milyar kadar ses getirmese de bu, akıllı telefon dünyasında başka bir serinin kolay kolay erişemeyeceği bir satış başarısı. Mevcut iPhone satışları göz önüne alındığında şirketin 3 milyarıncı satışa ulaşması daha kısa süreceğe benziyor.

Rapora göre ayrıca tüm akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 26’sını iPhone sahipleri oluşturuyor. Amerika ve İngiltere iPhone satışlarının en güçlü olduğu ülkelerin başında geliyor.

Gelelim tüm zamanların en çok satan iPhone’larına. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 220 milyon adetle serinin en çok satan modelleri konumunda. Apple’ın büyük ekranlı ilk iPhone’u bu seri altında duyurduğunu hatırlatalım. Yine bu seride ciddi bir tasarım değişikliğine gidildi. Bu iki önemli etken, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı haliyle rekor satışlara ulaşmasını sağladı.

Listenin ikinci sıradan iPhone 11 yer alıyor. Apple’ın şu an fiyat / performans telefonuna dönüşen telefonu iPhone 11 resmi olarak hala satışta ve yoğun ilgi görmeye devam ediyor. iPhone 11 iki yıllık süreçte 150 milyon adet satmayı başardı. Üçüncü sırada ise 120 milyon adetle iPhone 6S ve iPone 6S Plus yer alıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu