Akıllı TelefonAppleSamsung

En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı

2023 yılının en çok satan 10 telefon modeli açıklandı. İlk 10'da sadece Apple ve Samsung marka cihazlar yer alıyor.

9 Şubat 2024 19:09

Geçen yıl yayınlanan bir rapora göre Apple, en iyi akıllı telefon markası sıralamasında 13 yıl aradan sonra ilk kez Samsung’u geride bıraktı. Araştırma şirketi Canalys, geçen yıl dünya çapında satışa sunulan en iyi 10 akıllı telefona ilişkin yeni verilerle geri döndü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Apple bir kez daha en çok cihazla listenin zirvesine yerleşti. Ancak Apple ve Samsung dışındaki akıllı telefon markalarından hiçbiri listeye giremedi. Şimdi geçen yılın en çok satan akıllı telefon modelleri hangileri göz atalım.

İşte 2023’ün En Çok Satan Telefon Modelleri

Canalys raporuna göre iPhone 14 Pro Max, 34 milyon adetle dünya çapında en çok satılan akıllı telefon oldu. iPhone 15 Pro Max, Eylül ayında piyasaya sürülmesinin ardından 33 milyon adetle hemen hemen ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırayı ise 29 milyon satışla iPhone 14 aldı. iPhone 14 Pro ve iki yaşındaki iPhone 13, sırasıyla 29 ve 23 milyon adet sevkiyatla dördüncü ve beşinci sırayı aldı.

Geçen yıl en çok satılan beş cihaz Apple’dan geldi. iPhone 15 Pro, 21 milyon adet satışla listede yedinci sırada yer aldı. Standart iPhone 15, 17 milyon adetle ilk 10’da yer alan bir diğer Apple telefon oldu. iPhone 14 Plus ve iPhone 15 Plus listede yer almayı başaramadı.

Geçtiğimiz yıl en çok satan 10 akıllı telefon arasında Samsung’un yalnızca üç telefonu yer aldı. Listede Güney Koreli markanınsadece Galaxy A serisine ait modellerini görüyoruz. Bunlar arasında 21 milyon satışla altıncı sırada yer alan Galaxy A14 4G de yer alıyor. Diğer ikisi ise sırasıyla sekizinci ve dokuzuncu sırada yer alan Galaxy A54 5G ve Galaxy A14 5G oldu.

Geçen yıl en çok satılan telefon listesine OnePlus, Xiaomi, Vivo vb. dahil hiçbir marka giremedi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu