Akıllı TelefonAppleiOSiPhone

En Çok Satan 10 Telefon Açıklandı

Dünyanın en çok satan telefon modelleri listesine Apple damga vurdu. İlk 10 içerisinde 7 iPhone modeli yer aldı.

Kısa süre önce yayınlanan bir raporda 2023 yılında Apple‘ın genel telefon satışlarında Samsung’u geçtiğine yer verildi. Yeni bir rapor bu defa yıl boyunca en çok satan 10 akıllı telefon modelini gözler önüne seriyor.  Apple, 2023 küresel akıllı telefon satış tablosunda ilk yedi sırayı alarak yeni bir rekora imza attı ve bu markanın pazardaki hakim konumunu daha da güçlendiren bir başarı olarak kayıtlara geçti.

Counterpoint Research’ün raporuna göre ilk kez tek bir marka böyle bir dönüm noktasına ulaştı. Raporda ayrıca Samsung‘un ilk 10’da kalan yerleri de alarak önceki yıla göre hafif bir iyileşme kaydettiği bildiriliyor.

En Çok Satan Telefon iPhone 14 oldu

iPhone 14, önceki modelle benzerliklerine rağmen ABD ve Çin’de önemli satış rakamlarıyla yılın yıldızı olmayı başardı. Pro modellerdeki daha iyi özelliklerle rağmen kullanıcılar standart modele olan ilgiyi sürdürdü. İlginç bir şekilde, yılın ilerleyen aylarında piyasaya sürülen iPhone 15 serisi, satış listelerinde hızla üst sıralara yükseldi. Bu gelişme de yine Apple hayranlarının yeni modellere olan ilgisini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Apple’ın istikrarlı satış performansına rağmen genel pazarda üst seviye modellere doğru bir kayma görüldü ve akıllı telefon pazar payında kayda değer bir artış yaşandı ve bununla birlikte yüzde 20 pazar payına ulaşıldı. Bu büyüme kısmen Apple’ın Hindistan ve Orta Doğu gibi gelişmekte olan pazarlarda genişlemesine bağlanıyor; Hindistan özellikle ilk kez 10 milyon iPhone satış sınırı aşıldı.

Samsung’un A serisi modelleriyle ilk 10’da yer almayı başarıyor. Özellikle Galaxy A14 5G Hindistan’da ses getirerek yılın en çok satan akıllı telefonu oldu. İlk 10 içerisinde Apple ve Samsung dışında herhangi bir markanın akıllı telefonu yer almadı.

iPhone 14 fiyatı

Öte yandan Donanımhaber‘de yer alan bir habere göre, Majin Bu, iPhone 16 Pro’nun kamera haznesinde tasarım değişikliği yapılacağını belirtti ve Apple’ın üzerinde çalıştığı tasarımı paylaştı. Bu görsele göre Apple, iPhone 16 Pro’nun kamera haznesinde tüm kameraları tek bir lens camı ile korumayı düşünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu