GenelGüncel Teknoloji HaberleriMobil OyunlarMobil UygulamalarMobirollerOyun HaberleriTeknoloji

Call of Duty PUBG arasındaki rekabet sona erdi! Veee Kazanaaannnn

Bir süredir devam etmekte olan Call of Duty PUBG rekabetinde son durum bakın hangi noktaya geldi? Kazanan resmen para basıyor…

Akıllı telefonların güçlerinin artması ile birlikte mobil oyun yapımcıları da bu alanda harika işler yapmaya başladılar. Tenecent Games oyunu olan PUBG dünya üzerinde rekor oyuncu seviyelerine ulaştı ama asıl kazanan ilginç bir şekilde Activision tarafından geliştirilen Call Of Duty oldu. Call of Duty PUBG arasındaki rekabet kıyasıya sürerken bugün oldukça önemli bir açıklama geldi.

Mobil pazarda 265 günden beri bulunan Call of Duty: Mobile, Android ve iOS işletim sistemlerini çalıştıran cihazlara 250 milyondan fazla kez indirildi. Daha önce bu rekor aynı süre içinde 236 milyon indirme ile PUBG Mobile tarafından kırılmıştı.

Ortaya çıkan bilgilere göre ilk 265 gün sonunda oyunun geliri 327 milyon dolar seviyesinde oldu. Bu rakam PUBG Mobile’dan %78 ve Fortnite Mobile’dan %83 daha yüksek. En başarılı ay ise 55 milyon dolar ile Ekim 2019, daha sonra 53 milyon dolar ile Mayıs 2020 geliyor. ABD toplam gelirin %41’lik kısmını oluştururken, onu Japonya ve Brezilya takip ediyor.

Açıkçasını söylemek gerekirse biz de son dönemde PUBG yerine CoD oynamaya başladık. Zira PUBG sadece kaçarak hayatta kalabileceğin bir oyun haline gelmeye başladı. Savaşmak yerine kaçarak saklanarak hayatta kalmaya devam edebiliyorsunuz. Bu da bizi sıkmaya başladı. Peki, sizin tercihiniz ne?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu