Akıllı TelefonAndroidGenel

Android 7.1 Ne Zaman Yayınlanacak?

Google’ın ilk olarak geçtiğimiz günlerde duyurduğu Pixel ve Pixel XL modellerinde yer verdiği Android 7.1 sürümünün yayınlanma tarihi hakkında ilk açıklamalar geldi. Google’ın geliştiriciler sayfasında yer alan habere göre yeni Nougat sürümü ekim sonunda Nexus cihazlar için dağıtıma sunulacak.

Android 7.1

Android 7.1 güncellemesi Nexus 6, 5X, 6P, 9, Player, Pixel C ve Android One programı kapsamında yer alan cihazlar için ilk aşamada ön izleme sürümü şeklinde yayınlanacak.

Güvenlik yamaları, verimlilik, performans artışı, yeni fonksiyonlar ve çeşitlik optimizasyonlar getiren güncellemenin yıl sonuna doğru diğer Android üreticilerinin gündeminde olması bekleniyor. Hatta birçok Android üreticisinin 7.0 yerine direkt 7.1 güncellemesine geçiş yapması bekleniyor.

Android 7.1 ile gelen yenilikler

-Yeni Pixel Launcher (ana ekran başlatıcı uygulaması)

-Yuvarlak uygulama simgeleri

-Uygulama kısayol API’leri

-Geliştirilmiş duvar kağıtları

Gece ışığı modu

-Ekran ve dokunmatik performans geliştirmeleri

Daydream VR modu

-Manuel depolama yöneticisi

Yenilenen Google Asistan ve sınırsız fotoğraf yükleme özelliklerinin şimdilik Pixel telefonlara özgü olması bekleniyor.

>> İlginizi çekebilir; Google Pixel telefonlar suya dayanıklı mı?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu